• "Kredkobranie" - podsumowanie akcji charytatywnej

• 16.06.2021 08:13

• Serdecznie dziękuję za udział w akcji charytatywnej "Kredkobranie". Bardzo się cieszę, że w naszej szkole nie zabrakło dzieci, które pragną bezinteresownie pomagać.

"Kredkobranie" to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Dary w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych zbierane były w całej Polsce od sierpnia do września bieżącego roku. W październiku podarunki trafią do szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Ignatianum, akcję koordynuje Pan Tomasz Konturek. Kredkobranie jest zbiórką publiczną zarejestrowaną przez MSWiA pod numerem 2019/3386/OR. Akcję rekomendowało Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Postanowiłam włączyć naszą szkołę do akcji we wrześniu. Mimo krótkiego czasu udało nam się zebrać mnóstwo darów. Zebraliśmy aż 5 kartonów, ważących razem ok. 100 kg.

Lista Darczyńców
          klasa 1a Liwia Kopaszewska, Nadia Wilczyńska, Aleksandra Bałko, Amelia Blachowska, Michał Stefanowicz, Michał Świetlicki, Dominik Taraciński;
          klasa 1b Maksymilian Psiuk, Weronika Machij;
          klasa 2a Wiktoria Poźniak, Maciej Karasewicz, Lena Gulińska, Hanna Madera;
          klasa 2b Adrianna Zając, Julia Barchanowicz, Nina Bąk, Aleksander Fryntkowski, Michał Furman, Amelia Głaz, Klaudia Jaworska, Hanna Niparko, Amelia Rakoczy;
          klasa 2c Jan Wydra, Barbara Buko, Szymon Stefanowicz, Lena Grzebalska, Marta Zubala, Antoni Kula, Oliwia Palczak, Justyna Lesiuk;
          klasa 3b Bartosz Wierzbicki, Jakub Nowak, Antonina Witkowska, Kinga Wawruszczak, Hanna Dżon, Julia Świetlicka, Marcelina Kopka, Maciej Sawulak;
          klasa 4a Miłosz Wojniłowicz, Lena Gałan, Natalia Raczykowska, Lena Bladyniec, Lena Grzybek, Filip Lizak;
          klasa 4b Dawid Wolański;
          klasa 5a Olaf Grabowski, Jan Jarema, Ignacy Guzek,