• ZWIEDZAMY ŚWIAT Z ARKADYM FIEDLEREM

• 27.04.2023 18:19
        • Patron naszej szkoły Arkady Fiedler zabrał nas w kolejną podróż, tym razem do Ameryki Północnej. Najpierw przygotowaliśmy stanowiska , na których zgromadziliśmy pamiątki ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kanady oraz przepiękne prace plastyczne. Przebrani we wspaniałe stroje ruszyliśmy w kolorowym pochodzie a następnie wykonaliśmy taniec do piosenek country. Sił do zabawy dodawał nam pyszny popcorn a wiedzę o symbolach zawartych w monetach amerykańskich dostarczył nam pan Dominik Nizioł.
          Wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej.
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
        • CELE I ZAŁOŻENIA INNOWACJI

• 05.03.2023 19:42
        • Za cel nadrzędny przyjmuje się przybliżenie uczniom informacji o różnorodnych kulturach i tradycjach. Ukazanie świata, jako zbioru różnorodnych przekonań, sposobu zachowania i wierzeń, które w dobie globalizacji i powszechnego dostępu do nowoczesnych technologii, stykają się ze sobą, niejednokrotnie przeplatając się i tworząc nowe formy. Program jest skierowany na zwiększanie zainteresowania podróżami, motywowanie do nauki języków obcych oraz wzrost poziomu tolerancji dla tego co dotychczas było dla uczniów obce i nieznane. Realizacja poszczególnych zadań umożliwi uczniom szersze spojrzenie na aspekty związane z tradycją, kulturą i przynależnością. Przeprowadzona innowacja przyczyni się do zwiększenia pewności siebie uczniów, akceptacji swoich mocnych i słabych stron oraz dostrzegania każdego człowieka jako wyjątkowej jednostki zasługującej na szacunek.

1. W Ogólnopolskim Programie Krainy Innowacji może wziąć udział każda placówka w Polsce i polonijna na całym świecie, wraz z dowolną ilością grup/ klas.

2. Ogólnopolski Program dedykowany jest głównie nauczycielom szkół podstawowych, wychowawcom w świetlicach oraz ośrodkach opiekuńczo - wychowawczych, jednak może być również wdrożony w przedszkolach czy też bibliotekach. Realizacja programu pozwoli na zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej wybranych zagadnień kulturowych z 6 kontynentów (Azja, Afryka, Ameryka Północna, Południowa, Europa, Australia) .

W realizacji innowacji biorą udział klasy I-III oraz wychowawcy J. Bałko, A. Frątczak, R. Rawlik, M. Jokiel, I. Grzegorczyk, J. Turów.