• MEMORY DROGOWE PIĄTO- I SZÓSTOKLASISTÓW

• 09.10.2021 20:53
        • Memory to kolejny przykład wykorzystania w procesie dydaktycznym gier edukacyjnych. Uczniowie klas piątych i szóstych w ramach innowacji Eko pomoce dydaktyczne wykonali na lekcjach techniki memory drogowe. Powstały wspaniałe materiały do nauki znajomości znaków drogowych oraz ćwiczenia spostrzegawczości i koncentracji.

Monika Kubica
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• PUZZLE CZWARTOKLASISTÓW

• 09.10.2021 16:34
        • Puzzle rozwijają zdolności motoryczne i manualne dziecka. Mogą mieć również wymiar edukacyjny. Układanie puzzli rozwija koordynację, kreatywność i logiczne myślenie. Rozwijają wiarę we własne możliwości, ćwiczą cierpliwość i sprawność.

Dlatego też postanowiłam, aby moi uczniowie spróbowali zaprojektować puzzle. Zachęciłam je do kreatywnej zabawy i poprosiłam o wykonanie puzzli wg własnego pomysłu. Chciałam, aby ich prace były wykonane własnoręcznie i z materiałów, którym dali "drugie życie". Swoje prace wykonali  na lekcjach techniki w ramach innowacji pedagogicznej pt. Eko pomoce dydaktyczne.

Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania, pomysły dzieci okazały się fantastyczne, a prace piękne!

Monika Kubica
          Zapraszam do obejrzenia galerii prac.

• EKO POMOCE DYDAKTYCZNE

• 01.10.2021 21:37
        • Zakres i motywacja wprowadzenia innowacji:

Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny, który został opublikowany na platformie eTwinnig. Projekt ten kieruję do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, jest interdyscyplinarny łączący technikę z edukacją ekologiczną. Główny nacisk nałożony jest na wykonywanie prac wytwórczych. Projekt ma na celu umożliwienie uczniom wszechstronnego rozwoju poprzez twórcze działanie. Przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania ekologią oraz dbania o Ziemię. Uczniowie wraz z nauczycielem wykonają pomoce dydaktyczne, które później sfotografują i opiszą. Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach zajęć obowiązkowych na technice i zajęć pozalekcyjnych "Świat artysty". Projekt będzie trwał od września 2021 r. do listopada 2021 r..

Cele ogólne

-Uwzględnianie zróżnicowanych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych uczniów;

-Pogłębianie wiedzy i zainteresowania ekologią;

-Rozwijanie zdolności, wrażliwości uczniów oraz ich możliwości twórczych - podczas różnorodnych działań plastyczno-technicznych;

-Stworzenie oryginalnych pomocy wspomagających proces dydaktyczno - terapeutyczny wykonanych z recyklingu;

-Stworzenie pomocy interaktywnych wykorzystując narzędzia TIK;
          -Wykonanie  bazy pomysłów na wzbogacenie i urozmaicenie lekcji, zajęć rewalidacyjnych lub zajęć świetlicowych;

-Rozbudzanie ciekawości i kształtowanie praktycznego wykorzystania wiedzy;

- Rozwijanie u uczniów wyobraźni przestrzennej, ćwiczenie umiejętności technicznych, w tym manualnych;

- Odkrywanie przyjemności tworzenia i cieszenia się uzyskanym efektem;

- Wzmacnianie pozytywnego klimatu szkoły oraz poczucia bezpieczeństwa.

Cele szczegółowe

-Rozwijanie umiejętności manualnych;
          -Integracja uczniów;
          -Stworzenie bazy pomysłów, które uatrakcyjnią zajęcia;
          -Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów związanej z właściwym
          zagospodarowaniem odpadów;
          -Połączenie tradycyjnych metod z nowoczesnymi technologiami.