• DZIEŃ KROPKI NA LEKCJACH TECHNIKI

• 17.09.2021 16:29
        • Dzień Kropki to dzień kreatywności nie tylko dla uczniów. Staram się, aby w tym dniu na lekcjach techniki uczniowie wykonali nietuzinkowe i wyjątkowe prace. Lubię, gdy projekty, nad którymi pracują moi uczniowie są oryginalne. Tym razem postawiłam na meksykańskie ludowe lusterka. Każde wykonane lusterko jest wyjątkowe, niepowtarzalne i pełne kolorów.
          Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii prac.

Monika Kubica

• KROPKA I PRZYJACIELE

• 16.09.2021 20:39
        • W bieżącym roku szkolnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie wspólnie ze szkołami partnerskimi stworzyli słowniczek „Kropka i Przyjaciele”, którego głównym celem jest pokazanie, że każdy człowiek potrafi być kreatywny, a zwykła kropka może sprawić, iż odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji. Razem odkrywaliśmy, że ogromną frajdą jest łączenie kropek, budowanie relacji i edukacyjnych przyjaźni.

W wyniku podjętych działań powstała chmura wyrazowa z rzeczownikami, które zawierają literkę „O” (mogły być w języku angielskim). Zobaczcie, jak się prezentuje. https://answergarden.ch/2037313

Następnie przygotowaliśmy plastyczne wyobrażenia wybranych słów (forma i technika dowolna). Do jednego słowa można było przygotować kilka plastycznych wyobrażeń. Na zakończenie razem utworzyliśmy obrazkowy słownik wyrazów „Kropka i Przyjaciele”, dodając zdjęcia prac uczniów (do 5 prac z każdego zespołu) do wspólnej książeczki w Canva i pamiętając o alfabetycznej kolejności słów.

Zapraszam do obejrzenia słownika.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• DZIEŃ KROPKI W KLASACH 1-3

• 16.09.2021 20:29
        • 15 września nasze sale lekcyjne zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy uczeń miał na sobie różnokolorowe kropki i próbował swoich sił podczas kropkowania, zabaw na macie i w kącikach zainteresowań. Dzieci chętnie upamiętniły ten dzień pozując do zdjęć w kropkowej fotobudce.  W tym dniu nie zabrakło rozmów o talentach i rozwijaniu skrzydeł.

Wychowawczynie klas 1-3
          Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.