• „ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO” - PROJEKT EDUKACYJNY W RAMACH PROGRAMU „TRZYMAJ FORMĘ”

• 02.06.2023 11:32
        • Kolejny rok realizacji programu profilaktycznego za nami. Był wyjątkowy, wznowiony w pełnej formie po czasie pandemii. Zaangażowanie uczniów naszej społeczności szkolnej zasługuje na uznanie! Rozpoczęliśmy od „Dnia Ze Zdrową Żywnością”, gdzie chętne grupy degustacyjne przygotowały różnorodne i zdrowe menu. Na spróbowanie sałatek, humusu, tortilli, wiosennych kanapek czy soków i musów nie trzeba było namawiać. Zainteresowanie było ogromne! Mamy dowód, że „dobre” może być „zdrowe”. Innym sposobem propagowania zdrowego stylu życia była realizacja Projektu Edukacyjnego „Żyj zdrowo i kolorowo”. Powstało pięć grup tematycznych, które pracowały w wybranym obszarze. Uczniowie wyszukiwali informacje w różnych źródłach wiedzy, segregowali zdobyte materiały, zaplanowali sposób przedstawienia informacji oraz formę prezentacji swoich wytworów. Grupy dokumentowały swoją pracę wykonując zdjęcia, filmy, nagrywając wywiady. Osiągnięcia czyli wytwory uczniowskie można było podziwiać podczas wystawy projektowej: model piramidy żywieniowej, plakaty tematyczne, gry planszowe, memory, czy portfolia.
          Przystąpiliśmy również do konkursu ogłoszonego przez Sanepid na prezentację multimedialną z realizacji projektu. Zebrane zdjęcia, filmy i wywiady opatrzyliśmy odpowiednią narracją oraz wiedzą merytoryczną. Obecnie czekamy na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone podczas Finału Programu „Trzymaj Formę” w Myśliborzu.
          Zapraszamy do galerii zdjęć na szkolnym facebooku.
          Iwona Olobry