• „ZŁOTA RYBKA”  W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 22.11.2022 19:02
      • Dnia 18 listopada 2022r.  bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie. Grupa pięciolatków  z wychowawczynią  panią Agatą Kuchar została zaproszona na inscenizację bajki pt. „Złota Rybka”.
        Bajkę przygotowały z nauczycielem bibliotekarzem uczennice z klasy 6a z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W roli Żony Rybaka wystąpiła Zuzanna Świtek,  Rybaka zagrała Lena Gałan, w rolę Złotej Rybki wcieliła się Nelly Rozalik. Narratorem była Natalia Rakowska.
        Dzieci obejrzały  także wystawę prac plastycznych uczniów „ Mój ulubiony bohater książkowy” i trafnie rozpoznały bohaterów  oraz odgadywały tytuły. Zatrzymaliśmy się także nad wystawką  pt. „Dawne formy książki”,  przygotowaną przez uczniów z klas czwartych . Przedszkolaki dowiedziały się o materiałach,  na których zapisywano teksty jeszcze przed wynalezieniem papieru. Następnie  dzieci obejrzały przygotowane przez nasze szóstoklasistki przedstawienie.
        Na pamiątkę spotkania pięciolatki  otrzymały kolorowankę  i zostały poczęstowane cukierkami. Pani Agata Kuchar także przygotowała  dla nas niespodziankę. Otrzymaliśmy pisemne podziękowanie za zaproszenie i piękny występ „okraszony” gromkimi brawami.

Opracowanie: Renata Kunisz