• PIERWSZE KROKI W NASZYM STUDIU RADIOWYM "ARKADIO"

• 30.11.2022 21:25
        • Do naszego nowo powstałego studia radiowego zawitali pierwsi goście. Były to uczennice z klasy 4c: Kornelia, Oliwia i Marta. Dziewczynki opowiedziały  o swoich zainteresowaniach. Paweł przeprowadził z Kornelią i Oliwią wywiad, podczas którego opowiedziały o akrobatyce, którą uprawiają, a Marta o grze na gitarze.
          Natomiast Hania, która jest członkiem radia udzieliła wywiadu na temat swojej pasji jaką jest taniec. Całość audycji nagrywał Oliwier - nasz operator sprzętu, który także zajmie się obróbką nagranego filmiku. Dodam, że Oliwier jest również autorem loga radia ArkadiO.
          To są początki naszych działań i pierwsze kroki. Przed nami wiele pomysłów i zadań, które będziemy systematycznie realizować. W radiu odbywać się będą stałe audycje, do których będziemy zapraszać gości. Dzisiaj była to audycja pt. Nasze pasje.

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, LaboratoriaPrzyszłości

• BUDOWLE OBRONNE NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

• 07.12.2022 19:20
        • Aby uczniowie klasy 4b poznali możliwości klocków KORBO EDU CODE, wzięli udział w budowaniu budowli obronnych i sprzętów wojennych.
          Konstruowali przede wszystkim zamki, mury obronne, armaty. Pracowali w grupach, ucząc się od siebie, dzieląc się pomysłami, podpowiadając rozwiązania.
          Na kolejnych lekcjach będą redagowali autorskie baśnie, których bohaterowie mieszkają w powstałych obiektach.
          Wykorzystanie klocków konstrukcyjnych oraz redagowanie baśni to sposoby na rozwijanie kreatywności, pomysłowości, otwartości oraz budzenie pewności siebie.
          Było to wymagające zadanie, gdyż uczniowie nie znali klocków i ograniczał ich czas jednej lekcji.

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosciLaboratoriaPrzyszłości
        • RadiO ArkadiO

• 07.12.2022 19:21
        • A oto moja wspaniała drużyna!

Janek, Filip, Szymon, Oliwier, Paweł

Hania N. , Kasia, Laura, Hania M., Marysia, Hania P.

Dzisiejsze zajęcia były inne niż dotychczas, a to za sprawą sprzętu jaki poznawaliśmy.
          Okazało się, że mamy fantastyczny zestaw do robienia zdjęć i nagrywania filmików, a mianowicie Statyw CG-2015 z adapterem do smartfona, zestaw oświetleniowy, mikrofon kierunkowy MKIT-600PRO.
          Na efekty pracy nie musieliśmy czekać długo. Podczas spotkania wpadliśmy na pomysł założenia szkolnego radia, w celu kręcenia audycji, a jakich? wszystko zależeć będzie od propozycji osób działających w radiu.

RadiO ArkadiO. To nazwa naszego szkolnego radia, na pomysł tej nazwy nawiązującej do patrona szkoły Arkadego Fiedlera wpadła Hania Niparko z klasy 4a. Serdecznie gratulujemy pomysłowości!
          Dzisiaj nagrywaliśmy krótkie filmiki - wywiady, podczas których śmiechu było co niemiara.
          Cieszymy się, że otrzymaliśmy taki sprzęt, bo to dzięki niemu wpadliśmy na ten ciekawy pomysł, który miemy nadzieję będzie początkiem czegoś wyjątkowego.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci Laboratoria Przyszłości
        • WYŚCIGI SAMOCHODOWE

• 07.12.2022 19:21
        • Młodsza grupa uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych – Robotyka dla smyka konstruowała według własnych pomysłów pojazdy z klocków KORBO. Powstały różnorodne pojazdy z „oponami zimowymi i letnimi”. Na podsumowanie zajęć odbyły się wyścigi samochodowe. Emocji było wiele. Uczniowie sami wyciągnęli wnioski, kiedy pojazd szybciej się porusza oraz, która droga hamowania jest krótsza. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach zdobywając poprzez zabawę nowe umiejętności i wiedzę.
          Joanna Turów
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci Laboratoria Przyszłości
        • A OTO ROBOBLOQ  Q-SCOUT!
        • A OTO ROBOBLOQ Q-SCOUT!

• 07.12.2022 19:21
        • W ramach programu Laboratoria przyszłości nasza szkoła zakupiła 8 zestawów konstrukcyjnych STEAM do samodzielnej budowy robota edukacyjnego Q-SCOUT i nauki programowania. ROBOBLOQ Q-SCOUT to robot edukacyjny, który należy samodzienie zbudować (zawiera aż 65 elementów)/ Złożenie robota daje możliwość zrozumienia działania poszczególnych mechanizmów, dlatego też dogłębnie wprowadza uczniów w świat robotyki oraz nauki programowania. Q-SCOUT to inteligentny robot, który może wyświetlać kolorowe światła i grać melodie. Posiada zainstalowany czujnik śledzenia linii, który pozwala mu na samodzielną jazdę wzdłuż linii. Posiada również zamontowany czujnik ultradźwiękowy, który świeci się w różnych kolorach oraz wykrywa przeszkody znajdujące się przed nim i je omija.

Płyta główna to mózg Q-scouta, posiada ona wbudowany moduł Bluetooth. Po połączeniu płyty głównej z telefonem lub tabletem za pomocą Bluetooth polecenia są wysyłane do płyty głównej, która następnie wysyła polecenia do każdego z czujników i silników.

Zajęcia te bardzo spodobały się uczniom, ponieważ mogli poznawać świat robotyki, elektroniki i programowania oraz nabywali umiejętności inżynierskie.

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosciLaboratoriaPrzyszłości

Krótkie filmiki: