• POTRZEBA JEST MATKĄ WYNALAZKÓW

• 13.06.2023 19:28
        • Uczniowie klas szóstych na lekcjach techniki w ramach innowacji pedagogicznej projektowali wynalazki, a dokładnie roboty przyszłości. Jak wiadomo potrzeba jest matką wynalazków, dlatego też podczas tych zajęć powstawały roboty, których zadaniem było ułatwienie codziennych obowiązków. Uczniowie mieli tak zaprojektować robota, aby był użyteczny i funkcjonalny. Byłam pod ogromnym wrażeniem entuzjazmu i kreatywności szóstoklasistów.
          Pojawiły się takie roboty jak:
          Świetlik 2000, Prywatny robot uczący, Robot czytający lektury, Super Power 3000, Robot do odrabiania lekcji, Stylizator, Pomo-Robot, Inteligentny robot towarzyszący, Fajny kucharz, Śmieciarex, Lekarzo-robot, Toster 2000, Niezastąpiony pomocnik, Sprzątacz 3.0 i Robot do pomocy  w domu.
          Tworzenie własnych robotów było dla nich ogromną frajdą. Na zakończenie uczniowie omawiali do czego można je wykorzystywać.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć

• DROGOWE KOŁA FORTUNY

• 01.06.2023 14:59
        • Uczniowie klas czwartych wykonywali drogowe koła fortuny do nauki przepisów o ruchu drogowym. Prace uczniów cieszyły się popularnością, można było je podziwiać w bibliotece szkolnej.
          Zapraszam do obejrzenia wszystkich zdjęć na szkolnym facebooku.
        • NIECODZIENNA LEKCJA TECHNIKI W KLASIE 6B

• 27.03.2023 20:01
        • Na dzisiejszą lekcję techniki zaproszony został nauczyciel naszej szkoły, a jednocześnie wychowawca klasy 6b i pasjonat wycieczek rowerowych. Podczas lekcji Pan Damian Podstawczuk poprowadził w bardzo ciekawy sposób pogadankę na temat budowy roweru i bezpiecznego poruszania się rowerem. Nauczyciel zaprezentował rower i omawiał dokładnie jego budowę, zwracając uwagę na poszczególne części lub zespoły roweru oraz na jego układy. Uczniowie, którzy posiadali dodatkową wiedzę na temat omawianych elementów roweru chętnie włączali się w trakcie prezentacji.
          Na koniec przedstawiony został sposób wymiany dętki, po to, by uczniowie potrafili w przyszłości samodzielnie zmienić uszkodzoną dętkę w czasie swoich wycieczek rowerowych.

Monika Kubica

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• ZIMOWY SWETER

• 09.01.2023 16:09
        • Szóstoklasiści wykonali kolejne zadanie z modułu ZIMA. Tym razem były to zimowe sweterki. Prace okazały się różnorodne i bardzo ciekawe.
        • KARDIOIDA NA DZIEŃ KROPKI

• 06.10.2022 19:34
        • W ramach innowacji CZTERY PORY ROKU uczniowie  klas 4-6 na lekcjach techniki wykonali swoje pierwsze zadanie. Należało ono do  modułu I-go  z działu JESIEŃ, a były to prace dotyczące Międzynarodowego Dnia Kropki. Z okazji tego święta uczniowie poznali niecodzienną metodę wyszywania, a mianowicie wyszywanie na zwykłej kartce papieru. Nie było to łatwe zadanie, ale każdy uczeń mógł spróbować swoich sił i niejeden z nich odkrył w tym kreatywnym dniu swój talent.