• KOLEJNA ODSŁONA DNIA SPRZĄTANIA BIURKA

• 18.01.2023 12:25
        • Dzień Sprzątania Biurka to także okazja do uporządkowania swojego miejsca nauki. Uczniowie klasy 1a uporządkowali swoje stoliki i po dzień dzisiejszy utrzymują na nich porządek. Z kolei uczniowie klasy 4b opisali swoje wymarzone biurko i przedstawili je w formie rysunku. Z pewnością biurko jest bardzo ważnym meblem dla uczniów, o czym świadczą ich wypowiedzi:
          ,,Bardzo lubię pracować przy swoim biurku. Jest wygodne i wszystko co niezbędne do pisania się na nim znajduje. Jest to dla mnie miejsce, przy którym uwielbiam czytać książki, pisać swoje pamiętniki. Widok przez okno sprawia, że jestem zrelaksowana i mogę swoją twórczość przelać na kartki pamiętnika”.
          ,,Chciałabym mieć takie biurko, które jest ładne, mieści dużo rzeczy i sprawia, że mam wszystko pod ręką”.
          ,,Takie biurko to spełnienie moich marzeń. Dużo się uczę i odrabianie lekcji przy takim meblu byłoby samą przyjemnością. Bardzo bym się ucieszyła, gdybym do takiego wymarzonego biurka dostała super wygodny fotel”.
          Zmotywowani uczniowie  starają się dbać o porządek na swoich biurkach.
          Warto podkreślić, że akcje szkolne uczą:
          • współpracy całą społeczność szkolną,
          • autoprezentacji indywidualnych uczniów,
          • pracy nad sobą.
          Dbanie o porządek na biurku to nasza wspólna sprawa.
        • MY I NASZE BIURKA

• 10.01.2023 18:51
        • Dzień Sprzątania Biurka to okazja do zadbania o swoje miejsce nauki. Po zajęciach szkolnych, po odpoczynku, każdy uczeń powinien odrobić zadania domowe i przygotować się do lekcji na następny dzień. Najczęściej czyni to przy biurku, o które należy dbać.
          Porządek na biurku pomaga w koncentracji uwagi na odrabianym zadaniu, szybkim odszukaniu potrzebnych rzeczy. Pamiętajmy! Biurko to nasza wizytówka. Warto zatem, aby zawsze było czyste, zorganizowane i uporządkowanie. Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej akcji. Zapraszamy do obejrzenia fotografii upamiętniających wydarzenie szkolne.
        • DZIEŃ SPRZĄTANIA BIURKA 2023

• 02.01.2023 17:59
        • W drugim tygodniu stycznia będziemy obchodzili dzień sprzątania biurka. Jest to święto ważne,  gdyż uporządkowane biurko sprawia, że pracujemy po prostu wydajniej i szybciej.  Często biedne biurko zasypane jest papierami, papierkami, fiszkami, karteczkami, długopisami, mazakami, ołówkami, zakreślaczami, linijkami i gumkami. Jak pracować i uczyć się w takich warunkach? Pamiętajcie, czyste miejsce pomaga nam się skoncentrować i uspokaja. W tym roku proponuję Wam udział w akcji ,,Pokaż nam swoje biurko”. Zapraszam chętnych uczniów do przyłączenia się. Co należy zrobić? Po pierwsze, uporządkować to, co znajduje się na biurku. Po drugie, wykonać fotografię dokumentującą wykonanie zadania i przesłać ją jako załącznik na adres e-mail: gimnazjak@op.pl
          Zbiór zdjęć otrzymanych od Was zamieścimy na stronie internetowej naszej szkoły.