• II POLSKO - NIEMIECKIE SPOTKANIE ONLINE
        • 15.11.2021 16:21
        • Zgodnie z zapowiedzią wzięliśmy udział w 2. spotkaniu online w  ramach projektu unijnego INTERREG. Partnerskie szkoły z Polski i Niemiec przygotowały krótki program  związany z tematem: "Moje zdrowie". Nauczyciele przedstawili swoje klasy, zaśpiewaliśmy wspólnie piosenki w języku niemieckim i polskim. Każda szkoła przedstawiła krótkie scenki związane z częściami ciała i zdrowym trybem życia.  Podczas spotkania obecna była także Pani Renata Jarmuszka - Izak, która jest odpowiedzialna za realizację projektu w naszej gminie. Dziękujemy za wykonane zdjęcia i filmiki.

• WYSTAWA -  JAK MOŻEMY POMÓC NASZEJ PLANECIE?
        • 15.11.2021 16:08
        • Warunki życia na Ziemi wciąż zmieniają się – niestety na gorsze. Ekspansywna i bezmyślna działalność człowieka doprowadziła do degradacji środowiska naturalnego oraz wyginięcia rzadkich gatunków flory i fauny. Co pozostawimy w spuściźnie  następnym pokoleniom? Jakie kroki  może podjąć każdy z nas  aby chronić naszą planetę?

Na takie pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie z klas 2,4 i 6 na zajęciach bibliotecznych, których celem było uświadomienie nie tylko zagrożeń środowiska naturalnego spowodowanych przez człowieka, ale także wskazanie takich  rozwiązań, które zahamują wzrost niepożądanych zjawisk jakie można zaobserwować na całym świecie.

Zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie środowiska to temat opowiadań i bajek ekologicznych, które zostały zaprezentowane uczniom. Uczestnicy spotkania wykonali prace plastyczne na wystawę  pt. ”Jak możemy pomóc naszej planecie?”. Zapraszamy do jej obejrzenia w bibliotece szkolnej.

Opracowanie R. Kunisz
          Galeria zdjęć.

• PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
        • 26.10.2021 20:11
        • Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece szkolnej powstała wystawa prac plastycznych. Uczniowie z klas 1-3 pod kierunkiem wychowawców wykonali projekty okładek swoich ulubionych książek. Natomiast starsi koledzy z klas 4-8, reklamę swojej ulubionej książki. Efekty pracy uczestników możemy podziwiać na zdjęciach.

Opracowanie: Renata Kunisz
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.