• MOJA NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA - ZAPROSZENIE

• 24.11.2021 15:06
      • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy I edycję Międzyszkolnego Konkursu Rodzinnego pt. "Moja najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa" pod Honorowym Patronatem Nadleśnictwa w Dębnie.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. Szopkę można wykonać w dowolnej technice. Każdy uczestnik (zespół uczestników) powinien dostarczyć jedną pracę przestrzenną na podstawie nie większej niż 40cm x 40cm wykonaną z dowolnego tworzywa, przy czym zaleca się wykonywanie szopek z materiałów trwałych i naturalnych: sznurków jutowych, lnu, roślin, masy solnej, gliny, tektury, słomy, drewna itp. Ze względu na specyfikę pracy przy powstawaniu szopek mogą pomagać także inne osoby (rodzice, rodzeństwo, itp.). Konstrukcja szopki powinna być stabilna. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by nie przesuwały się. Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko autora, klasa, szkoła.

Szopki będą oceniane według następujących kryteriów:
        - dobór i wykorzystanie materiałów (w szczególności naturalnych i samodzielnie wykonanych);
        - ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu;
        - zgodność z tradycją Bożego Narodzenia;
        - wkład pracy;
        - estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji;
        - walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Organizatorzy konkursu: Monika Kubica, Anna Węgier.
        REGULAMIN_KONKURSU_Szopka_Bozonarodzeniowa_2021.pdf