• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY „PO NITCE DO KŁĘBKA”

• 30.03.2022 16:53
      • Dnia 29 marca 2022 roku  w Szkole Podstawowej Nr 3 w Dębnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „Po nitce do kłębka”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu znajomości mitów, kultury i sztuki starożytnej Grecji, rozwijanie umiejętności krasomówczych oraz rozwój umiejętności współpracy w grupie. W konkursie wzięły udział  reprezentantki naszej szkoły: Lena Gałan, Julia Kaliściak i Natalia Rakowska. Zadaniem  uczniów było zaprezentowanie  wybranej postaci mitologicznej, rozwiązanie testu wiedzy o mitach, odgadnięcie związków frazeologicznych zaprezentowanych przy pomocy kalamburów i ich wyjaśnienie, odgadnięcie mitu na podstawie wylosowanego rekwizytu  i jego opowiedzenie, ułożenie postaci mitologicznej z puzzli i zaprezentowanie wiedzy na jej temat.

Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce. Gratulujemy uczennicom klasy 5a i zachęcamy wszystkich uczniów do czynnego udziału w różnych konkursach w przyszłości.