PROJEKT ETWINNING “CHWYĆ “BYKI” ZA ROGI OTRZYMAŁ KRAJOWĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI
- 19.05.2021 08:37
Projekt eTwinning “Chwyć “byki” za rogi” koncentrował się na kształceniu i szkoleniu uczniów w celu rozwijania kompetencji kluczowych na poziomie dającym im odpowiednie przygotowanie do dorosłego życia oraz stanowiącym podstawę dla dalszej nauki i życia zawodowego. W wyniku jego realizacji uczeń posiada wysoką świadomość językową oraz ma poczucie odpowiedzialności za język, jakim się posługuje. Interesuje się kulturą języka, ortografią i interpunkcją. Zna zasady pisowni polskiej: reguły ortograficzne oraz zasady interpunkcyjne. Pisze poprawnie pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym. Dokonuje korekty ortograficznej i interpunkcyjnej własnych i cudzych tekstów. Samodzielnie uzasadnia pisownię wyrazów. Sprawnie i celowo posługuje się słownikiem ortograficznym. Korzysta z komputera i Internetu przy rozwiązywaniu problemów związanych z poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną. Potrafi samodzielnie organizować efektywną pracę w grupie.
Wysoka jakość projektu i kreatywne zadania zaowocowały przyznaniem mu Krajowej Odznaki Jakości.
Brawa dla uczniów z klasy 4a i 5a, którzy rozwijali własną kreatywność oraz umiejętność korzystania z technologii informacyjnej.
Wioletta Rafałowicz
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.- więcej
CHWYĆ”BYKI” ZA ROGI TO DOBRA PRAKTYKA KURATORIUM OŚWIATY
- 17.05.2021 09:08
Innowacje pedagogiczne dostarczają satysfakcji z pracy zarówno uczniom, jak i nauczycielowi, eliminują rutynę i zapobiegają wypaleniu. Czynią też proces uczenia się ciekawszym i łatwiejszym dla uczniów. Z tego powodu zachęcam do opracowania własnej innowacji lub korzystania z proponowanych pomysłów. Link do opisu innowacji zamieszczam poniżej:
Wioletta Rafałowicz
- więcej
TYLE TRUDNYCH WYRAZÓW WOKÓŁ NAS - tworzymy karty do albumów ortograficznych
- 13.05.2021 19:16
Uczniowie z klasy 4a i 5a na zdalnej lekcji języka polskiego pracowali w grupach, gromadząc i wizualizując słownictwo z trudnością ortograficzną. Poszukiwali trudnych wyrazów (ó, u, rz, ż, ch, h) w swoim otoczeniu:
a) w kuchni
b) w pokojuc) w łazience
d) w przedpokoju
e) na balkonie/ na tarasie
f) w piwnicy itp.
Strony do albumu przygotowywali na tablicy jamboard.
Zapraszam do obejrzenia wybranych stron wspólnego albumu fotograficznego.
Wioletta Rafałowicz
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.- więcej
NASZE LAPBOOKI TEMATYCZNE
- 20.04.2021 21:40
W ramach innowacji pedagogicznej "Chwyć byki za rogi" uczniowie klasy 4a i 5a wykonali lapbooki ortograficzne. Jakie zalety ma taka forma pracy? Z pewnością rozwija różne umiejętności (czytanie, pisanie, logiczne myślenie, koncentrację, pomysłowość).
Uczy też organizacji pracy, cierpliwości i systematyczności. Pomaga uporządkować wiedzę oraz zachęca do rozszerzenia wiedzy. Kolorowe lapbooki przyciągają uwagę i sprzyjają zapamiętaniu treści. W naszych lapbookach ortograficznych gromadziliśmy słowa wokół wybranego tematu, np. sport, taniec, zwierzęta, rośliny. Każde słowo zawierało trudność ortograficzną. Prace uczniów są kolorowe i dowodzą tego, że nauka zdalna nie musi być realizowana przed monitorem komputera.
Zapraszamy do obejrzenia prac uczniowskich.
Wioletta Rafałowicz
- więcej
FILMOWE LAPBOOKI ORTOGRAFICZNE
- 20.04.2021 21:34
Podczas lekcji zdalnych realizujemy projekt ortograficzny "CHWYĆ "BYKI" ZA ROGI". Jedno z zadań polegało na stworzeniu lapbooka tematycznego.
Poniżej prezentuję pracę ucznia- NAZWY ZAWODÓW
Poniżej prezentuję pracę uczennicy - OWOCE I WARZYWA
Kolorowe prace uczniów stanowią wspaniały wzorzec lapbboka.
Zapraszam do obejrzenia,
Wioletta Rafałowicz
- więcej