• NARODOWE CZYTANIE NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO
        • 13.09.2022 18:12
        • Okazjonalne lekcje wnoszą w szkolne życie element odmiany od zwykłej, szarej, do końca zaplanowanej codzienności. ,,Coś się dzieje". Uczniom  udziela się twórczy klimat, a towarzyszy temu poczucie, że dzieje się coś wyjątkowego.
          Z tego powodu uczniowie chętnie zgłaszają się do zadania, przygotowują stroje i poszukują rekwizytów. Klasy 6a i 7a wzięły udział w Narodowym Czytaniu ballad A. Mickiewicza. Przygotowały się do głośnego czytania ,,Świtezianki”, dzieląc role, ćwicząc głośne czytanie i modulowanie głosem. Pomysłowość była niezbędna, by zainteresować kolegów i koleżanki, skłonić do koncentracji uwagi na tym, co się dzieje. Uczniowie uczyli się odpowiedzialności nie tylko za siebie, za swoje przygotowanie, lecz również za każdego kolegę i koleżankę. Uczyli się, jak radzić sobie ze stresem, z nieśmiałością.
          Dokonali również analizy treści ballady i podzielili się przemyśleniami.
          Taka lekcja z pewnością pozostanie na dłużej w pamięci uczniów.
          Galeria zdjęć.
        • POŻERACZE LEKTUR SZKOLNYCH
        • 13.09.2022 18:02
        • Podczas lekcji języka polskiego ,,odczarujemy” lektury szkolne,  a czytanie stanie się zajęciem ciekawym, nieszablonowym, nowatorskim.
          Będziemy poszukiwali ciekawych rozwiązań i aktywności podczas pracy z lekturą.  Sięgniemy też po książki, które nie są lekturami szkolnymi.
          Uczeń stanie się świadomym czytelnikiem, który posiada wysoką świadomość językową oraz ma poczucie odpowiedzialności za język, jakim się posługuje.  Dostrzega w literaturze wartości.  Krytycznie czyta teksty, wyraża własną opinię, argumentuje i ocenia postawę bohaterów. Korzysta z komputera i Internetu w celu posługiwania się wiedzą na temat lektur szkolnych