• „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” w klasie IIIa

• 26.01.2020 20:52
        • W miesiącu styczniu w naszej klasie odbyły się spotkanie czytelnicze, na których czytaliśmy głośno naszym kolegom i koleżankom z klasy fragmenty z książki P. Beręsewicza pt.”Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. Zanim przystąpiliśmy do głośnego czytania przed naszą  klasą, ćwiczyliśmy piękne czytanie tekstu z panią z biblioteki, a także w domu przed rodzicami. Trochę się stresowaliśmy, ale wypadliśmy całkiem dobrze.

Na pierwszym spotkaniu wystąpiłem ja i Julka. Historia Jacka Karasia tak się spodobała wszystkim, że Anielka i Natalka przeczytały o dalszych jego przygodach na następnym spotkaniu. Książka opowiada śmieszną  historię Jacka Karasia, który próbował zakochać w sobie Kaśkę – nową uczennicę, która przyjechała z Nowego Yorku do Polski. Ta książka to dobry sposób na poprawienie sobie humoru. Zachęcam do jej przeczytania.
          Paweł z III a

• „Dziewczynka z zapałkami” w klasie 1c

• 07.01.2020 20:44
        • Dnia 16 grudnia 2019 odwiedziłyśmy dzieci z  klasy 1c, którym zaprezentowałyśmy baśń Hansa Christiana Andersena pt. ,,Dziewczynka z zapałkami’’ w ramach akcji czytelniczej pt. ,,Starsi-Młodszym". Wybrałyśmy ją, ponieważ tematyka opowiadania związana jest z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Dzieci uważnie słuchały i poprawnie odpowiadały na pytania. Ta baśń uczula słuchaczy na problem biedy i zachęca do pomagania innym.

• Wigilijny Anioł w klasie 3a i 3b

• 23.12.2019 21:20
        • Grudzień to czas przygotowań i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Niezwykłą atmosferę tworzą nie tylko migoczące światełka na wystawach sklepów, ulicach lub w obejściach naszych domów. Najważniejszy jest  Duch Świąt, który sprawia, że  ludzie są dla siebie bardziej życzliwi i chętni do dzielenia się z innymi tym, co posiadają. Dnia 13 grudnia  „Wigilijny Anioł” zagościł na spotkanie czytelnicze do klas: 3a i 3b.

• „Moje szczęśliwe życie”  – w klasie III b
        • „Moje szczęśliwe życie” – w klasie III b

• 09.12.2019 16:43
        • Dnia 6 grudnia Julia i Wiktoria zaprezentowały na spotkaniu czytelniczym w swojej klasie książkę  R. Lagercrantz, E. Eriksson pt. „Moje szczęśliwe życie”. Dunia , bohaterka opowiadania, zaczyna naukę w szkole. Obawia się pierwszych dni w nowym środowisku, ponieważ nie zna tam nikogo. Na szczęście poznaje na przerwie dziewczynkę o imieniu Frida. Czy dziewczynki zaprzyjaźnią się?