• STAWIAMY NA INTEGRACJĘ

• 15.06.2023 19:01
        • Przez cały rok szkolny integrujemy zespół uczniowski. Proces ten trwa nieustannie przez wszystkie lata nauki w szkole, gdyż trudno jest scalić ze sobą osoby -niekiedy zupełnie różne -w jeden sprawnie funkcjonujący organizm. W ostatnim miesiącu nauki klasa 4b wzięła udział w kolejnych zajęciach integracyjnych, które rozpoczęliśmy od pytań kluczowych: Czy uczniowie z klasy 4b dobrze się znają? Jak długo się znają? Co wiedzą na swój temat? Po zastanowieniu się uczniowie stwierdzili, że o niektórych koleżankach/ kolegach  wiedzą sporo, o innych mniej, ale ich wiedza jest ograniczona. Następnie  każdy uczeń usiadł samodzielnie, w oddaleniu od innych i ułożył minimum 5 pytań, które chciałby zadać komuś z klasy. Zapisaliśmy je na paskach- każde pytanie osobno i wrzuciliśmy do słoika. Nie czytaliśmy ich, nie pokazywaliśmy sobie wzajemnie. Kiedy byliśmy gotowi, usiedliśmy w kręgu. Słoik pełen pytań znajdował się w rękach wychowawcy, który aktywnie brał udział w zajęciach, tak samo jak uczniowie losował pytanie i na nie odpowiadał. Każdy losował kartkę, głośno czytał pytanie i w kilku zdaniach na nie odpowiadał. Na koniec przyznali, że bardzo wiele dowiedzieli się o sobie i wspólnie zastanawialiśmy się, co możemy indywidualnie zrobić, aby się bliżej poznać.
        • WIELKANOCNE JAJECZKA

• 05.04.2023 21:38
        • Przed świętami wielkanocnymi uczniowie klasy 4b przygotowali oryginalne ozdoby wielkanocne, które podarują swoim najbliższym. Gipsowe wielkanocne jajeczka pomalowali według własnego pomysłu. Każdy uczeń otrzymał trzy różnorodne figurki w kształcie jajka, które ozdobił wykorzystując własną kreatywność i wyobraźnię. Uczniowie  doskonalili w ten sposób zdolności manualne, trenowali precyzję oraz integrowali się. Wspólne prace plastyczne wpłynęły pozytywnie na relacje międzyludzkie oraz uczyły uczniów kooperacji.
          Dzięki  zagłębieniom i wybrzuszeniom uczniowie  mogli popuścić wodze fantazji i nie ograniczać swojej wyobraźni. Wspólna aktywność wzmacniała wiarę uczniów we własne siły, pobudzała wyobraźnię i ekspresję, służyła pokonywaniu lęków oraz wprowadzeniu świątecznej atmosfery w rodzinie klasowej. Pomalowana figurka nabrała indywidualnego charakteru i stała się unikatowym upominkiem dla najbliższych.
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
        • CO MOGŁABY DLA NAS ZROBIĆ ZŁOTA RYBKA?

• 03.04.2023 16:16
        • Lektura ,,Bajki o rybaku i złotej rybce” to okazja do ciekawych aktywności i dyskusji.
          Uczniowie klasy czwartej zrozumieli, co jest ważne w życiu.  Zastanowili się, jakimi wartościami warto się w życiu kierować, jak również uwierzyli, że to, czego się bardzo pragnie, można osiągnąć dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy.
          Na zakończenie każdy uczeń- według własnego pomysłu- pokolorował tzw. ,,złotą rybkę” i zapisał trzy własne życzenia.Taka forma pracy zaangażowała uczniów do aktywnej pracy na lekcji, zmotywowała i zmobilizowała do nauki i pracy nad sobą, uczyła odróżniać rzeczy ważne od mniej istotnych.
        • OCZEKIWANA ZMIANA MIEJSC

• 27.03.2023 18:01
        • Z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY lekcję języka polskiego w klasie 7a prowadziła uczennica Amelia Kożuszek. Rówieśnicy słuchali Amelii z zainteresowaniem, zadawali pytali podczas wykonywania ćwiczeń, chętnie współpracowali i doceniali wiedzę swojej koleżanki.
          W czasie lekcji uczniowie utrwalili wiadomości o rodzajach literackich, wnioskowali do jakiego rodzaju należy wskazany fragment tekstu. Chętnie wykonywali zadania przygotowane na karcie pracy. Prowadzenie lekcji przez uczniów uczy ich większego zaangażowania w proces uczenia się. Wyszukiwanie informacji, gromadzenie notatek, wymyślanie ciekawych punktów lekcji takich jak zagadki, quizy, gry zespołowe czy pokaz multimedialny – kształcą ucznia na wielu płaszczyznach. Metoda uczymy innych pozwala rozwinąć umiejętności komunikacji, prezentacji i przekazywania wiedzy w prosty i zrozumiały sposób. Uczniowie poprzez samodzielne planowanie i prowadzenie lekcji przejmują więcej odpowiedzialności za to czego, jak i po co się uczą (i także czego, jak i po co będą uczyć innych).
          Uczniowie, którzy doświadczą nauczania innych, zauważają, ile pracy należy włożyć w dobre przygotowanie się do lekcji i jej poprowadzenie.
        • DZIEŃ KOBIET W KLASIE 4B

• 08.03.2023 19:59
        • Kalambury to zabawa, która sprawdza się na każdym integracyjnym spotkaniu klasy. Dzisiaj z powodzeniem skorzystaliśmy z jej zalet podczas klasowego Dnia Kobiet.
          Wspomniana gra dydaktyczna uczy kreatywnego myślenia, przełamywania nieśmiałości, pokonywania kompleksów i radzenia sobie z problemami komunikacyjnymi.
          Stała się pretekstem do świetnej, pełnej humoru i emocji zabawy w klasie. Istotne było to, że tej grze zwyciężyć może każdy.
          Ważny był refleks, umiejętność kojarzenia i szybkiego podejmowania decyzji.
          Oczywiście, nie zabrakło upominków dla świętujących.