• NALEŻYMY DO WSPÓLNOTY SZKÓŁ ODPOWIEDZIALNYCH CYFROWO
        • 14.09.2021 16:52
        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie dołączyła do projektu Fundacji Dbam o mój zasięg i przystąpiła do wspólnoty szkół odpowiedzialnych cyfrowo.

To projekt edukacyjny, którego głównym celem jest wspólna praca szkół,  zmierzająca do przygotowania uczniów, nauczycieli i rodziców do bezpiecznego, higienicznego i kreatywnego korzystania z zasobów sieci.

W ramach działań projektowych będziemy poszukiwać równowagi między światem cyfrowym i rzeczywistym.

Projekt “Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa określone przez MEiN na rok szkolny 2021/2022, tj. pkt.4.

• “JESTEM ODPOWIEDZIALNYM CYFROWYM TUBYLCEM”
        • 09.09.2021 19:55

• Autor innowacji: Wioletta Rafałowicz

Realizator innowacji: Wioletta Rafałowicz

Cele innowacji pedagogicznej:

-Kztałtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu,

-Dostęp do aktualnej i rzetelnej wiedzy o nowych technologiach i problemach wynikających z ich nadużywania,

-Kreatywne i bezpieczne włączenie technologii informacyjno-komunikacyjnych w proces edukacji,

-Podejmowanie działań w zakresie profilaktyki e-uzależnień oraz działań edukacyjnych zmierzających do redukcji szkód wynikających z korzystania z zasobów sieci,

-Nauka kompetencji przyszłości.

Zadania:

1.Organizacja Tygodnia Bezpiecznego Internetu

2.Stworzenie dekalogu zasad higieny cyfrowej.

3.Ukazanie procesu uzależniania się od internetu i smartfona.

4.Opracowanie 10 zasad bezpiecznego grania w gry.

5.Wykorzystanie nowych technologii w procesie edukacji.