• WYNIKI WIELKIEGO QUIZU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS IV-VI
        • 02.02.2023 16:34
        • Dnia 1 lutego 2023 roku chętni uczniowie z klas IV-VI wzięli w turnieju ortograficznym. Celem zmagań było sprawdzenie znajomości polskiej ortografii i interpunkcji, stworzenie uczestnikom konkursu możliwości potwierdzenia własnych umiejętności związanych z opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji, rozbudzanie ambicji uczniów oraz kształtowanie zasad szlachetnego współzawodnictwa, a także wyłonienie MISTRZA ORTOGRAFII.
          Zadania dotyczyły znajomości zasad ortograficznych, ich praktycznego zastosowania, a także wiedzy o wyjątkach od reguły.
          Zostały przygotowane na platformie quizizz, a uczniowie zgromadzeni w jednej sali  w tym samym czasie udzielali odpowiedzi na pytania, korzystając z telefonów komórkowych.
          W zmaganiach wzięli udział chętni uczniowie z klas IV-VI.
          Najwyższe wyniki osiągnęli i kolejne miejsca zajęli:
          Aleksander Fryntkowski - I miejsce,
          Aleksander Pyro - II miejsce,
          Hanna Niparko - III miejsce.
          Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.
        • JESTEŚMY AUTORAMI GIER ORTOGRAFICZNYCH
        • 30.01.2023 15:22
        • Nauczenie kogoś bezbłędnego pisania to nie lada wyzwanie. Warto w tym celu stosować różne metody pracy. Uczniowie klasy 6a na lekcji języka polskiego w grupach tworzyli autorskie gry ortograficzne. Samodzielne tworzenie gier kształtuje wyobraźnię, kreatywność, myślenie przyczynowo-skutkowe. Jednocześnie uczy współpracy w zespole.
          Następnie uczniowie zademonstrowali swoją grę koleżankom i kolegom z klasy.
          W trakcie tworzenia gry, jak i podczas jej użytkowania  uczniowie  uczyli się  panowania nad sobą, zwłaszcza wtedy, gdy nie wszystko idzie tak, jak się chce.
          Stosowali się do reguł gry, zapamiętywali pisownię trudnych wyrazów, logicznego myślenia.
          Opracowane zasady, instrukcje do gry uzupełniły komplet materiałów i zostały zweryfikowane podczas gry na kolejnych zajęciach.
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym Facebooku
        • WIELKI QUIZ ORTOGRAFICZNY DLA KLAS IV-VI
        • 23.01.2023 19:01
        • Zachęcam wszystkich uczniów z klas IV-VI do uczestnictwa w Wielkim Quizie Ortograficznym.
          Odbędzie się on 1 lutego 2023 r. o godzinie 8:00 w sali nr 9.
          Aby wziąć udział w konkursie szkolnym, należy zgłosić się punktualnie w miejscu przeprowadzenia konkursu z własnym telefonem komórkowym. Niezbędny jest dostęp do internetu.
          Czas wykonywania zadania- około 20 minut.
          Serdecznie zapraszam
        • ŚWIĄTECZNE CHMURY WYRAZOWE POMAGAJĄ UCZYĆ SIĘ ORTOGRAFII
        • 06.12.2022 21:26
        • Chmury wyrazowe to graficznie  uporządkowany zbiór słów. Niosą wiele informacji,  wyzwalają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, inspirują oraz uczą krytycznego myślenia. Uatrakcyjniają lekcje i zadania domowe,  a nudne do tej pory zadania zaczynają sprawiać  uczniom frajdę. Mogą być też punktem wyjścia do omawiania lektury na lekcji lub powtórzenia.
          Tym razem wykorzystałam ich potencjał do pracy ze słowniczkiem ortograficznym.
          Uczniowie klasy czwartej najpierw wypisywali hasła wyszukane w słowniczku ortograficznym w zeszycie przedmiotowym, a następnie projektowali chmury wyrazowe. Pracowali w parach, pilnując się wzajemnie podczas ćwiczeń ortograficznych. Zadanie bardzo im się podobało i wszyscy chętnie je wykonywali.
          Nie ingerowałam ani w wybór słów, ani wybór czcionki czy kształtu chmury.
          Warto obejrzeć efekty pracy uczniów.
        • TWORZYMY AUTORSKIE KARTY DO ORTOGRAFICZNEGO PIOTRUSIA
        • 24.10.2022 18:24
        • Na lekcjach języka polskiego wspólnie stworzyliśmy  ORTOGRAFICZNEGO PIOTRUSIA, w którego zagramy, a karty staną się środkiem dydaktycznym wykorzystywanym podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych. Gracze sami wybiorą wariant gry - czy rozdają wszystkie karty i losują je od sąsiada, czy przeznaczają do losowania część talii. Uczniowie zapamiętają pisownię wyrazów, ale też poszerzą swoją wiedzę, na przykład na temat zwierząt. W ten sposób wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności z różnych przedmiotów szkolnych. Zaprezentowane w galerii karty przygotowali uczniowie z klasy 6a i 7a. Zadanie miało charakter interdyscyplinarny. Wykonaliśmy je przy pomocy telefonów komórkowych. Przy okazji porozmawialiśmy o przestrzeganiu praw autorskich i bezpiecznym korzystaniu z zasobów internetowych.