• Niezbędnik Pierwszoklasisty 2020/2021

• Prosimy przygotować dziecku następujące przybory szkolne:

Do noszenia na co dzień w tornistrze:

Piórnik zaopatrzony w: ołówki, gumkę, temperówkę, linijkę, kredki ołówkowe, pióro;

*  Zeszyty 16-kartkowe: 1 w wąską linię do zajęć polonistycznych, 1 w kratkę do zajęć matematycznych oraz 1 w kratkę podpisany Ważne sprawy;

*  Klej i nożyczki (w piórniku lub w jednej z przegródek tornistra);

Do pozostawienia w szkole:

Kuferek tekturowy zaopatrzony w: blok rysunkowy biały

i kolorowy, blok techniczny biały i kolorowy, wycinanki papierowe, plastelinę, kredki – pastele olejne;

*  Farby plakatowe, pędzle, kubek na wodę;

*  Dwie teczki na gumkę - na prace plastyczne oraz sprawdziany dziecka,

Na zajęcia ruchowe:
            strój gimnastyczny – biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;

Do pozostawienia w szatni:
            *  Podpisany worek z obuwiem zamiennym (halówki)

Wszystkie przybory należy podpisać!

• Innowator Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

• W szkole przez cały rok działał Klub Ortograffiti, który realizował projekt ortograficzny pod kierunkiem pani Wioletty Rafałowicz. Opiekun koła otrzymał  Certyfikat Innowatora Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w uznaniu za aktywną działalność Klubu Ortograffiti. Założenie Klubu wpłynęło na ożywienie i unowocześnienie działań pomocowych.

Ponadto wpłynęło  na:

• zminimalizowanie trudności w uczeniu się,
            • zmotywowanie uczniów do intensywnej pracy,
            • zapewnienie profesjonalnej pomocy uczniom z trudnościami w uczeniu się,
            • zrealizowanie  zadań wymaganych przez MEN,
            • zbudowanie relacji między uczniami.

Zapraszam uczniów do współdziałania w kolejnym roku szkolnym.

• Klasy pierwsze z SP 2 meldują wykonanie zadania

• Uczniowie klas I zakończyli realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". Była to innowacja pedagogiczna rozwijająca czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci. W czasie zajęć uczniowie poznali treść wielu lektur i opracowali je w swoich lekturnikach. Ostatni moduł projektu zrealizowali w domu podczas nauczania zdalnego. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie Rodzicom, bez których w obecnej sytuacji trudno byłoby zakończyć to przedsięwzięcie. Za roczną pracę z lekturami każdy uczeń otrzymał od organizatora dyplom, a każda klasa certyfikat. Z projektem żegnamy się pod hasłem:" Dużo czytaj przyjacielu i zachęcaj do tego wielu".

Nauczycielki klas pierwszych