• DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 4B

• Dzień Chłopaka to doskonała okazja do integracji zespołu klasowego oraz wspólnej zabawy. Rodzice uczniów z klasy 4b zadbali o to, aby ten dzień był wyjątkowy i smaczny nie tylko dla męskiej części klasy. Wszyscy udaliśmy się na spacer i do pizzerii, gdzie razem miło spędziliśmy czas jedząc pyszną pizzę.

Do szkoły wróciliśmy w doskonałych humorach, a tam czekała na chłopców niespodzianka przygotowana przez ich koleżanki z klasy. Dziewczynki wspaniale zatańczyły autorski taniec, do którego same ułożyły choreografię, pilnie ćwiczyły na próbach i przygotowały stroje.

Monika Kubica

• SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY DZIKI ZACHÓD

• Dnia 26.09.2023 r. w naszej szkole na zaproszenie pedagoga szkolnego odbył się spektakl profilaktyczny dla uczniów klas 1-3 pt. ,,Dziki Zachód ". Przedstawienie miało na celu kształtowanie u dzieci postawy odpowiedzialności za własne zdrowie,uprawianie aktywności fizycznej oraz zdrowe nawyki żywieniowe.

Celem przekazu dla uczniów było również kształtowanie postaw społecznych - wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, mądrość w podejmowaniu decyzji, asertywność a co za tym idzie nie uleganie namowom innych. Warto przy tym wspomnieć,że uczniowie świetnie się bawili i nie opuszczały ich świetne humory.

Martyna Kalicka

• TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

• W dniu 27.09.2023 roku Nasza drużyna na zaproszenie Szkoły Podstawowej Nr 1 wzięła udział w turnieju piłki nożnej
            Nasza ekipa spisała się na medal i zajęła 3 miejsce w gronie 6 szkół.

Naszą szkołę reprezentowali
            1. Wolański Dawid
            2. Jarema Jan
            3. Łomniak Hubert
            4. Kawka Nikodem
            5. Jenda Filip
            6. Suski Szymon
            7. Guzek Ignacy
            Opiekun Benedykt Psiuk
            Gratulujemy!

• KLASA 5B BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIE GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM

• W ramach programu uczniowie wezmą udział w dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość, bez względu na pochodzenie. Dzięki uczestnictwu w zajęciach o tematyce globalnej uczniowie i uczennice będą kształtowali postawę otwartości i odpowiedzialności za to, co dzieje się na świecie. Na godzinie wychowawczej porozmawiamy między innymi  o odpowiedzialnej konsumpcji, kryzysie klimatycznym, migracji i uchodźstwie, reagowaniu na kryzysy humanitarne (m.in. wojny).
            Dzięki temu otworzymy oczy na świat i jego potrzeby.