• MAM TALENT 2023

• Konkurs Mam Talent odbył się 30 marca. Uczestniczyło w nim 16 dzieci z klas 1-3, które zaprezentowały talenty takie jak: śpiew, recytacja, taniec, taniec z piłką, układanie kostki Rubika, gra na instrumencie, czy odbijanie piłeczki. Jury w składzie Bożena Widecka, Adam Kowalski i Waldemar Pożarycki nagrodziło następujących uczniów:

Klasy 1
            wyróżnienie: Róża Strychaluk, Lena Budnik
            I miejsce Pola Szkadun, II miejsce Hubert Różański, III miejsce Antoni Kruszak
            Klasy 2
            wyróżnienie: Sophie Rosler, Martyna Dembicka
            I miejsce Kajetana Chomicz, II miejsce Kinga Hadała, III miejsce Oliwia Lenartowicz
            Klasy 3
            wyróżnienie: Vincent Nowicki, Maksymilian Psiuk, Jakub Franków-Kwaśnik

I miejsce Aleksandra Bałko, Dominik Taraciński, II miejsce Luiza Bogusz

O nagłośnienie zadbał Damian Podstawczuk. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
            J. Bałko, A. Frątczak

• „NA JAGODY” W KLASIE 1A I 1B

• Dziś odwiedziłyśmy klasy pierwsze w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom”, z książką Marii Konopnickiej.
            Pierwszy raz dzieci wysłuchały wierszowanej wersji bajki i były nią bardzo zaciekawione.

Książka opowiada o Janku, który w prezencie dla mamy chciał podarować jagody, w tym celu udał się do lasu, gdzie spotkał Króla Jagód i razem przeżyli wspaniałe przygody.
            Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki, co świadczyło o tym, że z uwagą nas słuchały. Jesteśmy zadowolone z udziału w tej akcji i chętnie to powtórzymy.
            Opracowanie: Hanna Witkowska i Weronika Krawczuk z klasy 8A

• SZKOLNY  KONKURS  RECYTATORSKI

• 28 marca 2023 roku, po raz kolejny w naszej szkole, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział rekordowo aż 30 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy  I – III i  IV – VIII. Wszyscy byli świetnie przygotowani, więc wybranie najlepszych było bardzo trudne. Jury w składzie: pani Renata Kunisz, pani Elżbieta Bąk, pani Małgorzata Jokiel, pani Anna Węgier wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas I – III laureatką została Aleksandra Bałko z klasy 3a, natomiast z klas IV – VIII  - laureatami zostali Amelia Kożuszek z kl. 7a i Antoni Wolski z klasy 5b.
            Wyróżnienia otrzymali:
            Zuzanna Kłosowska z klasy 1b, Antoni Witkowski  z klasy 2a, Liwia Kopaszewska  z klasy 3a, Klaudia Jaworska z klasy 4b, Lena Grzebalska z klasy 4c oraz Ewa Bobik z klasy 5b
            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć.
            Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i chęci pokazania swoich umiejętności oraz piękna mowy polskiej. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która już za rok.
            E. Bąk, K. Matuszewska

• ANGIELSKI NASZĄ PASJĄ

• Dnia 30.03.2023 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie Agata Moskalik, Julia Kieda oraz Emilia Olejnik wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie dla Szkół Podstawowych "Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT" organizowanym przez Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego im. Ignacego Łukasiewicza w Dębnie.

Formuła Konkursu była bardzo ciekawa, gdyż poza typowym testem leksykalno- gramatycznym uczniowie odpowiadali ustnie w języku angielskim na pytania dotyczące znajomości rodziny królewskiej, kultury, historii oraz geografii Zjednoczonego Królestwa i Stanów Zjednoczonych, odszukiwali słowa w diagramie i dopasowywali do odpowiedniej kategorii oraz rozpoznawali utwory muzyczne podając ich tytuły i wykonawców.  W rywalizacji brali udział uczniowie z pięciu szkół: SP2, SP Cychry, SP1, SP Mieszkowice oraz SP Różańsko.
            Nasze uczennice poradziły sobie z zadaniami najlepiej i zajęły 1 miejsce.
            Wielkie Gratulacje!!!
            Dziękujemy bardzo organizatorom.