• SP2 PAMIĘTA

• 28 kwietnia, w naszej szkole, odbył się apel upamiętniający ŚWIĘTA MAJOWE. Na początku uczniowie odśpiewali hymn państwowy, a następnie wysłuchali ciekawostek związanych z tymi szczególnymi, w naszej historii, dniami. Śpiewano również piosenki patriotyczne.

Na koniec,  z białych i czerwonych balonów, została utworzona flaga Polski. Takie wydarzenia są świetną lekcją patriotyzmu dla młodych ludzi.

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• ZATOPIONY SKARB - SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

• W dniu 24.05.2023 r.uczniowie z klas 1-3 wzieli udział w spektaklu profilaktycznym pt.,, Zatopiony skarb", w którym aktorzy poprzez dobry humor i zabawę zwrócii uwagę dzieci na niebezpieczeństwo korzystania z różnych technologii komunikacyjno-informacyjnyvh takich jak telefon, tablet, laptop.

Dzieci zdobyły wiedzę na temat różnych niebezpieczenstw, które mogą napotkać spędzając czas w sieci oraz do jakich problemów psychicznych oraz społecznych doprowadza nadmierne korzystanie z internetu. Nie zabrakło przy tym uśmiechu i dobrej zabawy.

M. Kalicka

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• NASZA SZKOŁA NA ŁAMACH ,,ARKADII”

• W szkole spędzamy bardzo dużo czasu i to pewnie z tego powodu tak wiele się w niej dzieje.
            W bieżącym numerze ,,Arkadii” przeczytacie o tym, jak przywitaliśmy wiosnę, w jaki sposób przygotowywaliśmy się do Wielkanocy i jak kultywowaliśmy tradycje, kto i z jakim rezultatem wziął udział w wydarzeniu sportowym ,,Mali maratończycy”, w jaki sposób pomagaliśmy przy organizacji Maratonu w naszej rodzinnej miejscowości.

Nie zabrakło także twórczości naszych uczniów- Ada językiem poetyckim opisała swoje przygody z okularami.

Warto sięgnąć po ,,Arkadię” i wrócić wspomnieniami do tych pięknych chwil.

Arkadia_kwiecien_2023.pdf