• ZWIEDZAMY ŚWIAT Z ARKADYM FIEDLEREM

• „Zwiedzamy świat z Arkadym Fiedlerem” to cykl działań realizowanych  przez uczniów klas 1-3. Tak jak nasz patron – podróżnik tak i my zwiedzamy świat. 28 października odbyła się pierwsza podróż  do Azji. Podczas zajęć poznaliśmy kraje Azji ich zwyczaje i tradycje.

Każda klasa przygotowała eksponaty na wystawę, którą mogli zwiedzić  chętni uczniowie naszej szkoły.  Uczniowie młodszych klas zadbali o przebrania w stroje mieszkańców Azji. W klasach jedliśmy ryż oraz zdobyliśmy wiedzę na jego temat. Podczas długiej przerwy przy akompaniamencie muzyki przeszliśmy barwnym korowodem po korytarzach szkoły oraz bawiliśmy się na dyskotece.  Ten dzień zapamiętamy na długo.

Organizatorzy: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Więcej zdjęć na szkolnym Facebooku.

• JACY JESTEŚMY

• W roku szkolnym 2022/23 klasa 4 B uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Razem przez świat”.
            Każdy z nas posiada indywidualne cechy osobnicze, własny wygląd, własny system wartości życiowych oraz bardzo zróżnicowane postawy wobec otaczającego świata.

Potrzebne są więc nam drogowskazy, które nauczą nas otwartości i tolerancji. Człowiek tolerancyjny potrafi w pełni uszanować inne od własnych wierzenia, upodobania, zwyczaje i nie dyskredytuje innych ludzi dlatego, że różnią się od niego.
            Zadanie z modułu I  służyło poznaniu siebie, odkrywaniu swoich mocnych stron, integracji klasy, budowaniu atmosfery życzliwości, akceptacji,  bezpieczeństwa.
            Podczas realizacji zadania korzystaliśmy z możliwości, które daje nam technologia cyfrowa. Zaprojektowaliśmy własne awatary, a następnie przygotowaliśmy prezentację i książeczkę elektroniczną.

Zaprezentowaliśmy w niej jacy jesteśmy i w czym jesteśmy dobrzy.
            Zapraszamy do jej obejrzenia i poznania nas.

• DLA CZYTELNIKÓW ,,ARKADII”

• Szkolna gazeta jest miesięcznikiem, który adresowany jest do uczniów, rodziców, nauczycieli i sympatyków naszej szkoły.
            W drugim numerze przedstawiamy, jak przebiegało pasowanie pierwszoklasistów, zachęcamy do podarowania książek bibliotece szkolnej, opisujemy, w jaki sposób uświetniliśmy Dzień Sybiraka, relacjonujemy XX Spotkanie Przyrodników, Dzień Chłopca, Pojedynek z Ortopisem, zachęcamy do udziału w Dniu Marzyciela, promujemy twórczość uczniów naszej szkoły.
            Nie daj się zaskoczyć! Czytaj ,,Arkadię”.
            Arkadia_pazdziernik_2022.pdf
          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY „LEON” SESJA JESIENNA

• W dniach 26, 27 października 2022 r. chętni  uczniowie z  klas I - III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Leon" z matematyki.

Do konkursu przystąpiło:
            16   uczniów z klas pierwszych,
            14  uczniów z klas drugich,
            11 uczniów z klas trzecich.
            Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.
            Justyna Bałko  Agnieszka Frątczak