• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY „PO NITCE DO KŁĘBKA”
     • Dnia 29 marca 2022 roku  w Szkole Podstawowej Nr 3 w Dębnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „Po nitce do kłębka”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu znajomości mitów, kultury i sztuki starożytnej Grecji, rozwijanie umiejętności krasomówczych oraz rozwój umiejętności współpracy w grupie. 

      W konkursie wzięły udział  reprezentantki naszej szkoły: Lena Gałan, Julia Kaliściak i Natalia Rakowska. Zadaniem  uczniów było zaprezentowanie  wybranej postaci mitologicznej, rozwiązanie testu wiedzy o mitach, odgadnięcie związków frazeologicznych zaprezentowanych przy pomocy kalamburów i ich wyjaśnienie, odgadnięcie mitu na podstawie wylosowanego rekwizytu i jego opowiedzenie, ułożenie postaci mitologicznej z puzzli i zaprezentowanie wiedzy na jej temat. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce. Gratulujemy uczennicom klasy 5a i zachęcamy wszystkich uczniów do czynnego udziału w różnych konkursach w przyszłości.
      Wioletta Rafałowicz

     • III GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
     • Szkoła Podstawowa nr 2 po raz trzeci była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs miał rangę konkursu gminnego i wzięli w nim udział uczniowie kl I-III ze szkół podstawowych naszej gminy.  Burmistrz Dębna pan Grzegorz Kulbicki objął konkurs honorowym patronatem i wsparł nas słowami:  „Cieszę się, że w dobie cyfryzacji pielęgnowane są konkursy związane z kulturą żywego słowa, która osobiście jest mi bliska.” Konkurs odbywał się bibliotece i czytelni SP2.   

      Uczestnicy byli podzieleni na  trzy kategorie:  klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Każdy uczestnik przed wejściem losował swój numer „startowy”. Numer wskazywał na kolejność prezentacji oraz wylosowany tekst. Zadaniem uczestników było przygotowanie samodzielnie w domu tekstu, który czytany był przez minutę.  Kolejny etap to czytanie tekstu z wylosowanej książki. W ciągu dwóch minut można było zapoznać się z tekstem, następnie  czytany był  on przez minutę. Czas  odmierzał zegar, a sygnał dzwonka obwieszczał zakończenie czytania.  Do konkursu przystąpiło 25 uczestników ze szkół naszej gminy. Z uwagi na tak liczną grupę przesłuchania odbywały się równocześnie w dwóch pomieszczeniach. Oceny dokonywały  dwie komisje. W skład komisji kl I, II weszli: Monika Piotrowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Anna Franków nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Renata Rawlik nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Komisja klas  III: Joanna Podwójna Vice dyrektor szkoły i przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie, Renata Kunisz nauczyciel bibliotekarz, Martyna Kalicka pedagog szkolny. Komisje konkursowe przy ocenie miały bardzo trudne zadanie, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Podczas występów uczestnicy byli prezentowani zgodnie z przydzielonym numerem, by nic nie zakłóciło obiektywnej oceny komisji.  W czasie obrad komisji uczniowie klas trzecich obejrzeli przedstawienie pt. „Zamknijcie oczy ….  ” wg  scenariusza Zofii Wójcik (adaptacja „Czarnej bajki”   Imantsa   Ziedonisa) w wykonaniu uczniów klasy 2b SP2. Fundatorami nagród był burmistrz Dębna, Rada Rodziców przy SP 2 oraz organizatorzy.  Konkurs przebiegał sprawnie, w miłej atmosferze. Uczestnicy  i goście  wysłuchali wiele ciekawych fragmentów  książek, pochodzących ze zbiorów biblioteki SP 2.

      Wyniki konkursu:

      Kategoria klas I

      Miejsce I –Hanna Łoszczuk  SP 3 Dębno

      Miejsce II – Antoni Witkowski SP 2 Dębno

      Miejsce III – Hanna Jagielska SP 1 Dębno

      Wyróżnienie: Aleksander Kruszak SP 2 Debno

      Kategoria klas II

      Miejsce I – Aleksandra Bałko SP 2 Dębno

      Miejsce II – Maksymilian Psiuk SP 2 Dębno

      Miejsce III – Vanessa Wierzbowska SP Sarbinowo

      Wyróżnienie: Jan Sanecki SP 3 Dębno

      Kategoria klas III

      Miejsce I – Lilianna Zioła SP 3 Dębno

      Miejsce II – Marcelina Kogut  SP 1 Dębno

      Miejsce III – Jan Wydra SP 2 Dębno

      Wyróżnienie: Rozalia Dziardas SP 1 Dębno

      Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi za wsparcie konkursu, Radzie Rodziców przy SP2,  uczestnikom, ich opiekunom i rodzicom. Zapraszamy za rok.

      Organizatorzy: Iwona Grzegorczyk,  Joanna Turów     

     • KOLEJNY NUMER "ARKADII" TRAFIŁ DO WASZYCH RĄK
     • W naszej szkole wydawana jest gazetka szkolna "Arkadia". Pisemko pojawia się cyklicznie co miesiąc. Członkowie zespołu redakcyjnego rozwijają swoje zainteresowania, uczą się redagowania tekstów, współpracy w zespole, odpowiedzialności za powierzone zadania.

      Wydane numery zamieszczane są na stronie internetowej placówki i profilu na Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z zawartością bieżącego numeru.

      Wioletta Rafałowicz
      Arkadia_luty_2022-1.pdf

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

 • EduPage
 • GRANNA
 • Muzeum POLIN
 • Urząd Miejski w Dębnie
 • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
 • Minister Edukacji i Nauki
 • Laboratoria Przyszłości
 • Biblioteka Publiczna w Dębnie
 • ZCDN Szczecin
 • WOM Gorzów Wlkp