• Akcja charytatywna „Ratuj serduszko maleńkiej Gabrysi!”
     • Akcja charytatywna „Ratuj serduszko maleńkiej Gabrysi!”
     • Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr2 w Dębnie zorganizował  w dniach 30.01 - 07.02.2020r. zbiórkę pieniężną na bardzo chorą dziewczynkę Gabrysię, która rozpoczęła walkę o życie jeszcze zanim przyszła na świat. Urodziła się bardzo malutka, z krytyczną wadą serca: ubytkiem przegrody komorowej oraz hipoplazją czyli niedorozwojem łuku aorty i lewego serca (HLHS). Kilka dni po porodzie konieczna była operacja ratująca życie.

      Dziś Gabrysia ma już prawie pół roku i jej serce wymaga kolejnej interwencji kardiochirurgicznej i właśnie nasza szkoła zbierała pieniądze na ten zabieg, który ma uratować życie tej małej dziewczynki.

      Podczas w/w akcji charytatywnej zebraliśmy kwotę 550zł oraz przelaliśmy ją na konto Fundacji „Mam serce”. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

      Samorząd Uczniowski

    • Szkolny Klub Ortograffiti ogłasza kolejny konkurs ortograficzny
     • Szkolny Klub Ortograffiti ogłasza kolejny konkurs ortograficzny
     •  

      W pierwszym tegorocznym konkursie należało rozwiązać krzyżówkę obrazkową.Tym razem proponujemy naszym koleżankom i kolegom inną aktywność.Wydrukujcie przygotowaną dla Was wykreślankę ortograficzną. Odszukajcie i wykreślcie w niej 20 wyrazów według klucza:

      5 wyrazów z rz (kolor żółty),

      5 wyrazów z ó (kolor niebieski),

      5 wyrazów z ch (kolor zielony),

      5 wyrazów z ż (kolor czerwony).

      Trzymamy kciuki za Wasze zwycięstwo. Wykonane zadanie należy dostarczyć do pani Wioletty Rafałowicz (sala nr 14) do 9 marca 2020 r.
       

      Powodzenia!

       

    • III miejsce w rankingu YoungFace.tv
     • III miejsce w rankingu YoungFace.tv
     • W bieżącym roku szkolnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie analizowali publikacje w prasie i uczyli się, wzorując na dobrych przykładach. Na platformie YoungFace.tv zbierali punkty, biorąc udział w całorocznym rankingu szkół.

      W I semestrze opublikowaliśmy następującą liczbę materiałów:

      wrzesień- 10

      październik- 3

      listopad- 7

      grudzień- 8

      styczeń- 6

      Obecnie znajdujemy się na trzeciej pozycji w Polsce. Najwięcej punktów można zdobyć za udostępnianie i polubienie wpisu, a nie każdy uczeń posiada konto na facebooku, by móc lajkować publikacje. Nie udało nam się zmotywować społeczności szkolnej do zaangażowania w zbieranie punktów. Ponadto młodsi uczniowie nie posiadają konta na facebooku.

      Oprócz pracy na kole pozostajemy w stałym kontakcie poprzez wyżej wymienione platformy oraz portale społecznościowe.

      Uczniowie prezentują swoje prace na portalu YoungFace.tv, doskonaląc przy tym umiejętności redakcyjne, językowe, ortograficzne i interpunkcyjne niezbędne do osiągnięcia sukcesu na egzaminie ósmoklasisty.

      Wioletta Rafałowicz

    • Niech żyje bal …
     • Niech żyje bal …
     • We wtorek, 4 lutego odbył się bal karnawałowy uczniów klas   I-III. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia hala gimnastyczna zmieniła się w salę balową. Uczniowie każdej klasy, na swoich zajęciach edukacyjnych przygotowali elementy do dekoracji sali. Były to piękne, kolorowe banery i maski karnawałowe. Salę przyozdobiły także różnokolorowe łańcuchy, serpentyny i balony. Ten wyjątkowy wystrój od razu wprowadził nas w atmosferę zachęcającą do zabawy. Rozpoczęliśmy ją od gwiazdorskiej prezentacji strojów uczniów każdej klasy. Nawiązywały one do bohaterów znanych bajek i filmów. Następnie wszyscy uczniowie wraz  z wychowawczyniami bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki.

      Były tańce połamańce, pociągi, kółeczka i korowody. Z uśmiechem na ustach śpiewali teksty  słyszanych hitów skacząc i klaszcząc wesoło. Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami z nagrodami. W czasie przerwy dzieci miały słodki poczęstunek. Tradycją balów karnawałowych w SP2 są pączki prosto z piekarni. Był to również czas na wykonywanie pamiątkowych zdjęć  w karnawałowych przebraniach. Kiedy wybiła godzina 18.00, nasz bal dobiegł końca. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe przy organizacji balu.

      Wychowawczynie klas I-III

       

      Dnia 5 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas IV-VI. Samorząd Uczniowski zaproponował konkurs na najciekawsze przebranie, więc uczniowie stawili się na balu w przeróżnych kostiumach. Od bohaterów filmów i książek po inne pomysłowe kreacje. Poza tym pan Damian Podstawczuk, który zajmował się strona muzyczną balu, był również głównym organizatorem zabaw integracyjnych będących mocnym punktem naszego szkolnego wydarzenia. Uczniowie mieli również możliwość wybierania utworów do których się bawili, co było dodatkową atrakcją. Nad wszystkim czuwali wychowawcy i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Pod koniec wspólnej zabawy wyłoniono zwycięzców konkursu na najciekawsze przebranie karnawałowe. W grupie dziewcząt nagrodzone zostały: Sylwia Pludra - miejce 1 Hanna Taracińska- miejsce 2 Aniela Krauze-miejsce 3 Wśród chłopców największe wrażenie zrobili: Stanisław Grymuza- miejsce 1 Kornel Dziechciarz- miejsce 2 Kacper Zajączkowski- miejsce 3 Zabawa była przednia i niewątpliwie udana a uczniowie zadowoleni.
      Do zobaczenia w przyszłym roku!

      Organizatorzy

       

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

 • EduPage
 • GRANNA
 • Muzeum POLIN
 • Urząd Miejski w Dębnie
 • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
 • Minister Edukacji i Nauki
 • Laboratoria Przyszłości
 • Biblioteka Publiczna w Dębnie
 • ZCDN Szczecin
 • WOM Gorzów Wlkp