• SZKOŁA PAMIĘTA - 7A

• Do akcji MEiN „Szkoła pamięta” dołączyli też uczniowie klasy 7a. Odwiedziliśmy cmentarz komunalny, gdzie spędziliśmy chwile zadumy przy grobie poświęconym „Poległym żołnierzom polskim”.

Miejsce to od lat odwiedzają mieszkańcy naszego miasta, chcący upamiętnić żołnierzy poległych na całym świecie.

My także o nich pamiętamy.

E. Bąk

• PODRÓŻ W CZASIE UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH - MODA EGIPSKA

• Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice to projekt interdyscyplinarny do którego angażuję uczniów z klas 4 - 6. Każda grupa wiekowa wykonuje określone zadania, a główny nacisk kładę na wytwarzanie prac wytwórczych, aby umożliwić uczniom rozwijanie ich zdolności i kreatywności.

Co roku uczniowie z klas piątych zamieniali się w projektantów mody, tym razem zadanie zmodyfikowałam - uczniowie projektowali ubrania starożytnych Egipcjan. Uczniowie mogli wykorzystać szablon, ale mogli też wykonać własny rysunek, co nie należało do łatwych zadań. Prace które powstały są śliczne,  zapraszam do ich obejrzenia.

Monika Kubica

• SZKOŁA PAMIĘTA - 7B

• Klasa 7b uczestniczyła w zacnej akcji upamiętnienia ludzi, którzy odeszli i miejsc, które zostały zapomniane. Wybraliśmy się na cmentarz, by "sprzątnąć" samotne groby i zapalić znicz, ku pamięci tych, którzy w nich spoczywają.

Działaniom naszym towarzyszyła zaduma i refleksja nad ludzkim losem. Budujmy więzi przyjaźni i zrozumienia, szanujmy drugiego człowieka i pielęgnujmy pamięć o ludziach, których już z nami nie ma.
            J.Łazorczyk

• SKARBIEC WIEDZY O LEKTURZE, CZYLI LEKTURA W PUDEŁKU

• Myślenie obrazami to  element efektywnego uczenia się.

Z tego powodu na lekcji języka polskiego wielokrotnie stosujemy wspomnianą metodę pracy. W ramach projektu “Wyczytane z lektur szkolnych” uczniowie klasy 6a przygotowywali lekturę w pudełku.

Poszukując materiałów, wykonując elementy pudełka, uczniowie angażowali się, czytali ze zrozumieniem, szukali cytatów, aby w sposób ciekawy i zgodnie z treścią lektury zaprezentować wydarzenia, bohaterów, miejsce akcji itp. Prezentując swoje zadanie, każdy uczeń wypowiadał się na forum, uzasadniał swój wybór, ćwicząc argumentowanie. Podczas lekcji odgadywaliśmy skojarzenia, przypisując je do postaci i wątków, sięgaliśmy do treści lektury, odpowiadając na pytania, przywoływaliśmy  fragmenty powieści. Dzięki temu wchodziliśmy wspólnie w sferę symboliki, pogłębiając rozumienie lektury.