• KOSMICZNY TYDZIEŃ – DZIEŃ 1

• 4 października uczniowie  klas 1-3 rozpoczęli wspólną zabawę podczas „Kosmicznego tygodnia w Dwójce”. W terminie 4-8 października obchodzony jest Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej.

Nasi uczniowie włączyli się w to działanie. Dzisiaj ruszyły przygotowania dekoracji i powstały pierwsze prace. Dzieci poznały: jaka jest różnica między astronautą a kosmonautą. Prosta odpowiedź wywołała uśmiech na twarzach. A WY już to wiecie????

I. Grzegorczyk,  J. Turów

• MOBILNE SERCE MA SWÓJ CZAS W NASZEJ SZKOLE

• Niedawno dojechało do Nas Mobilne Serce na nakrętki, które zbieramy dla Marcysi i Filipa. Zostanie  z nami do 20 października, bo w tym dniu pojedzie do innej szkoły, ale wkrótce wróci  do nas.

Zbieraliśmy również karmę do Schroniska OTOZ Animals w Gorzowie Wlkp.  Wszystkim dotychczasowym darczyńcom bardzo dziękuję.

Wierzbicka Anna

• REALIZUJEMY MIĘDZYNARODOWY PROJEKT ETWINNING “SEE ME - I DON'T SEE YOU, YOU SEE ME”

• Od października 2021 r. rozpoczęliśmy realizację zadań projektowych, które uświadomią nam, jak  uczą się, czym się interesują, jakie mają pasje, jak radzą sobie w życiu codziennym uczniowie niewidomi i słabo widzący.

Wyznaczyliśmy sobie następujące cele:
            - kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową;
            - zwiększenie integracji osób z dysfunkcją wzroku ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku;
            - przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy tym osobom, zauważenie ich problemów;
            - zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową;

O efektach naszych działań będziemy informować na bieżąco.