• KREATYWNI CZWARTOKLASIŚCI - EKO PUZZLE

• Puzzle rozwijają zdolności motoryczne i manualne dziecka. Mogą mieć również wymiar edukacyjny. Układanie puzzli rozwija koordynację, kreatywność i logiczne myślenie. Rozwijają wiarę we własne możliwości, ćwiczą cierpliwość i sprawność.

Dlatego też postanowiłam, aby moi uczniowie spróbowali zaprojektować puzzle. Zachęciłam je do kreatywnej zabawy i poprosiłam o wykonanie puzzli wg własnego pomysłu. Chciałam, aby ich prace były wykonane własnoręcznie i z materiałów, którym dali "drugie życie". Swoje prace wykonali  na lekcjach techniki w ramach innowacji pedagogicznej pt. Eko pomoce dydaktyczne.

Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania, pomysły dzieci okazały się fantastyczne, a prace piękne!

Monika Kubica
            Zapraszam do obejrzenia galerii prac.

• ZAKOŃCZYLIŚMY SPORTOWY TYDZIEŃ DLA WSZYSTKICH

• Uczniowie  klas I-III w dniach 21-27 września włączyli się do XXVII SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST I GMIN, XIII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU dla WSZYSTKICH. Wszystkie klasy na swoich poziomach brały udział w grach i zabawach sportowych.

Rozgrywki toczyły się na poziomach grup wiekowych. Pierwszaki bawili się i rywalizowali w wyścigach rzędów. W klasach drugich zabawy na wesoło przebiegały w grupach. Klasy trzecie wykorzystywały sprzęt sportowy podczas rywalizacji zespołowej. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.

Wychowawcy klas I-III

• DZIEŃ CHŁOPCA

• 30 września to wyjątkowa data w kalendarzu. Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi mają wtedy swoje święto. Nie inaczej było też w naszej szkole,w tym dniu uczniowie obchodzili Dzień Chłopaka. W każdej klasie dziewczynki wybrały najsympatyczniejszego kolegę, a przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, Julia  gratulowała wybranym chłopcom wręczając każdemu z Nich medal "Super Chłopaka".

Dodatkowo dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego (Ania, Marta, Wiktoria, Ala, Weronika, Hania, Hania, Julia, Julia, Natalia, Lena i Nelly) przygotowały dla chłopców gry i zabawy w czasie przerw. Były różne quizy, podrzucanie balonami oraz zumba. Rada Rodziców przygotowała dla każdego chłopca w szkole słodki upominek (za co serdecznie dziękujemy). Większość klas spędzała to święto we własnym gronie. Dziewczynki zadbały o to, aby w tym dniu chłopcy czuli się wyróżnieni. Były życzenia, upominki i zabawy.

Wszystkim chłopcom życzyliśmy uśmiechu na twarzy,  spełnienia marzeń oraz  wszystkiego najlepszego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• W tym dniu do uczniów klas pierwszych przyszedł Czytuś - maskotka ze szkolnej biblioteki, który przeczytał im wiersz pt.,, O Grzesiu kłamczuchu”. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu.

Na pamiątkę tego dnia każdy pierwszak otrzymał obrazek-wklejkę, zachęcającą do samodzielnego czytania lub przez dorosłych.
            Klasy trzecie wysłuchały fragmentu książki pt. ,,Kto szczeka nie błądzi”, czytanego przez Martę. Dziewczynka z dużym poczuciem humoru przeczytała szkolna historię Bliźniaków. Żegnając się z rówieśnikami wręczyła każdemu broszurkę ,, Dlaczego warto czytać”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.