• "WALENTYNKI SĄ RAZ W ROKU, PEŁNE SZCZĘŚCIA I UROKU, A TY STALE BĄDŹ RADOSNY I PROMIENNY JAK DZIEŃ WIOSNY"

• Poniedziałek 14 lutego  upłynął w naszej szkole w  atmosferze sympatii i przyjaźni. Szkoła mieniła się kolorami czerwieni. A wszystko to z okazji Walentynek.  Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową dla klas I-VIII, aby można było przekazać walentynkowe wyznania ulubionym kolegom i koleżankom.

Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe, a następnie opiekunowie samorządu odpowiednio posegregowali pocztę i rozdali wszystkim adresatom. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców. Pamiętajmy o tym , że ,,miłe słówka” poprawiają humor i zawsze wywołują uśmiech na twarzach.

• ZAJĘCIA UNIJNE

• Szkoła Podstawowa nr 2 bierze udział w projekcie  POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE. W ramach projektu w ciągu pierwszego półrocza odbywały się zajęcia pozalekcyjne w klasach I-III.

Różnorodność zajęć sprawiła, że każdy uczeń szkoły mógł odnaleźć dla siebie coś interesującego. Były tańce, zajęcia artystyczne, matematyczno – przyrodnicze i „Kodowanie na dywanie”. Dalszy etap realizacji projektu wznowimy po feriach.

Wychowawczynie klas I-III

• BEZPIECZNI W SIECI

• Uczniowie klas trzecich włączyli się w światowe obchody Tygodnia Bezpiecznego Internetu.  Zagadnienie to realizowali poprzez udział w  zajęciach z wykorzystaniem technologii informacyjno- komunikacyjnej, wymyślenie hasła promującego dbałość o bezpieczeństwo w Internecie i zilustrowanie go.

Nie obyło się też bez pogadanek profilaktycznych nauczycieli i pani policjantki, która ten temat omówiła także podczas spotkania z dziećmi dotyczącego bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

Wychowawczynie klas trzecich

• PROJEKT INTERREG ZAKOŃCZONY

• Wraz z pożegnaniem I semestru zakończyliśmy projekt unijny INTERREG, który przyniósł zarówno naszej szkole jak i naszym uczniom wiele korzyści. Projekt „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Niemiecki i Polski jako język obcy” rozpoczął się w roku szkolnym 20219/2020. Skierowany był do uczniów ówczesnych klas III-VI i pozwolił nam pracować z językiem niemieckim 2 godziny tygodniowo, co bez wątpienia pozytywnie wpłynęło na proces edukacyjny. Mogliśmy ćwiczyć wszystkie sprawności językowe – mówienie, słuchanie, czytanie  i pisanie.  Jako lektor języka niemieckiego wzięłam aktywny udział w pracach zespołu opracowującego materiały dydaktyczne do nauki języka niemieckiego i polskiego jako języków obcych. Wykorzystuję je podczas zajęć ze wszystkimi grupami wiekowymi. Było to dla mnie całkiem nowe, a jednocześnie bardzo satysfakcjonujące doświadczenie. Projekt obejmował również wyposażenie sali językowej w biurko z pulpitem nauczyciela, ławki i krzesełka dla uczniów, słuchawki, ekran multimedialny, głośniki, laptop. Wszystko zakupione zostało ze środków unijnych. W ramach polsko – niemieckiej współpracy szkół wzięliśmy udział w 3 młodzieżowych spotkaniach online, z czego 2 razy byliśmy gospodarzami. Każde spotkanie dotyczyło tematyki życia codziennego (czas wolny, moje zainteresowania, zdrowie, mój dom)  i do każdego byliśmy zobowiązani odpowiednio się przygotować. Młodzież świetnie sprawdziła się podczas tych spotkań.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Renacie Jarmuszce – Izak, która nadzorowała realizację projektu w naszej gminie.

K. Kaliściak