• WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI DO GORZOWA KLAS: 2A I 2B

• Klasy 2a i 2b były na wycieczce w teatrze. Obejrzały przedstawienie „Tygrys tańczy dla Szu-Hin”. Spektakl był ciekawy z piękną scenografią i kostiumami. Jednak najwspanialsze było zwiedzanie kulisów teatru. Byliśmy na scenie, w garderobach oraz w charakteryzatornii.

Widzieliśmy jak projektuje się i przygotowuje dekoracje oraz kostiumy. Wycieczka zostawiła wiele wspomnień, które chętnie odświeżymy i przypomnimy sobie oglądając zdjęcia.

I. Grzegorczyk, J. Turów

• “ARKADIA” ZAPRASZA DO LEKTURY

• Tradycją naszej szkoły jest wydawanie miesięcznika pt. ,,Arkadia”. W przedostatnim numerze z bieżącego roku szkolnego przeczytacie o: organizacji Dnia Ziemi i poznacie zwycięzców konkursu fotograficznego, akcji szkolnej ,,Żonkile”, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim, projekcie „Czy świat może istnieć bez pszczół?, a także ” o zajęciach z kodowania i ortografii, które były prowadzone w formie zabawy z zastosowaniem wielu atrakcyjnych pomocy, dlatego uczniowie chętnie brali w nich udział. Nie zabrakło też relacji z wycieczki do Poznania.​​​​​

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością ,,Arkadii”.

Arkadia_maj_2022.pdf

• MALI MIŁOŚNICY POEZJI I WIOSNY

• Dnia 27. 05. 2022 roku na terenie naszej szkoły odbył się po raz trzeci międzyszkolny konkurs słowno – muzyczny „Łąka słowami malowana”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie, Szkoły Podstawowej z Sarbinowa , Szkoły Podstawowej z Cychr, Szkoły Podstawowej ze Smolnicy oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować utwór o tematyce wiosennej, podkład muzyczny oraz strój, który ściśle będzie wiązał się z deklamowanym tekstem.Celem konkursu było kształtowanie kultury słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich oraz budzenie zainteresowania poezją.Jury w składzie pani Ewelina Maciocha – Pławska, Katarzyna Matuszewska i Renata Kunisz miały bardzo trudne zadanie w ocenie uczestników. Każdy z nich reprezentował bardzo wysoki poziom.Uczniów klas pierwszych było 5, z klas drugich 7, zaś z klasy trzeciej 4.

Zwycięzcami z każdej grupy wiekowej zostali:

Klasa III:
            Adrianna Kierska I miejsce SP 2

Julia Mencel II miejsce SP Sarbinowo

Kacper Dalidowicz III miejsce SP Smolnica

Klasa II:
            Alicja Symeniuk – Serafin I miejsce SP 3

Vanessa Wierzbowska II miejsce SP Sarbinowo

Liwia Kopaszewska III miejsce SP 2

Klasa I:
            Kornelia Wadziak I miejsce SP 3

Aleksander Kruszak II miejsce SP 2

Alexander Urbanowski III miejsce SP 2

Zarówno laureaci jak i uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy. Było to możliwe dzięki rodzicom, którzy ufundowali nagrody. Poza tym dzięki rodzicom uczniów klasy 1 a i 1 b miejsce, w którym odbywała się uroczystość wyglądała jak prawdziwa majowa łąka. Mogliśmy też za sprawą słodkości poczuć się jak na prawdziwym pikniku.Wszystkim towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera. Obiecaliśmy sobie, że za rok spotkamy się ponownie.

Organizatorzy:Renata Rawlik i Małgorzata Jokiel