• ZAPROSZENIE DO UCZESTNICTWA W DNIU  OKULARNIKA 2022

• W tym roku szkolnym obchodzimy Dzień Okularnika  20 maja. Wspomniane święto ma na celu wspieranie wszystkich „Okularników”, ale także otworzenie oczu na problemy nasze, osobiste oraz bliskich z otoczenia.

Drogi Uczniu! Droga Uczennico!
            Zapraszam Cię do udziału w dwóch aktywnościach.
            Wykonaj zabawne okulary, w  których  zapozujesz do fotografii. Wielkość, materiał, kolor patrzałek dowolny. Uruchom wyobraźnię i do dzieła!
            Niech świat, który przez nie zobaczysz, będzie piękny i bezpieczny. Zastanów się, co o Tobie powiedziałyby okulary.  Zredaguj opowiadanie twórcze, w którym okulary przejmą funkcję narratora.  Odczytaj zadanie przed swoimi rówieśnikami.

Najciekawsze prace prześlij/ przekaż do organizatora.

Życzę wszystkim owocnej zabawy.

• CZY ŚWIAT MOŻE ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ? - WYCIECZKA KLAS TRZECICH

• Żeby odpowiedzieć na to pytanie uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę edukacyjno - ekologiczną do Centrum Pszczelarstwa w Suchlicy. Dowiedzieli się jaka jest rola pszczoły w ekosystemie. Poznali pracę pszczelarza i akcesoria pszczelarskie.

Zobaczyli jak wygląda pasieka i ule. Skorzystali z apiterapii. Wykonali świece z wosku pszczelego, a na koniec wizyty odwiedzili sklep z produktami pszczelimi. Pobyt zakończył się zabawami na świeżym powietrzu i grilem. Wyjazd wzbogacił wiedzę i doświadczenia uczniów oraz sprawił im wiele radości.

Wychowawczynie klas trzecich

• REKLAMUJEMY KSIĄŻKĘ PRZY POMOCY WŁASNORĘCZNIE WYKONANEGO LOGO

• Logo służy przede wszystkim reklamie i identyfikacji wizualnej produktu z firmą. Z tego powodu warto wykorzystać ten element do promowania lektur szkolnych. Po pierwsze to szansa na zdobycie kolejnego czytelnika, a po drugie obrazki zapamiętuje się szybciej niż tekst.

Zadaniem uczniów było przekazanie informacji o treści lektury w formie znaczka. Jakie umiejętności uczniowie doskonalili podczas realizacja zadania?
            - Omawianie elementów świata przedstawionego.
            - Rozróżnianie i wyjaśnianie elementów realistycznych i fantastycznych w utworach.
            - Wskazywanie w utworze bohaterów głównych i drugoplanowych, wątków głównych oraz wątków pobocznych.
            - Odczytanie tekstu poprzez przekład intersemiotyczny.

Zadanie sprawiło uczniom wiele radości i z przyjemnością zadanie wykonali. Wybierali lektury omawiane na lekcji, które najbardziej im się spodobały. Wiele z nich to lektury nadobowiązkowe. Czy potraficie rozpoznać wszystkie książki?

• SUKCES UCZNIÓW

• W dniu 4.05 nasza szkoła wzięła udział w zawodach w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Myśliborzu. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna zajmując pierwsze miejsce i awansowała do zawodów regionalnych.

Brawa dla nich!
            Skład zespołu