• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W SP2

• W związku ze świętem Konstytucji 3 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji, która upamiętniała te wydarzenie. Uczniowie klas 1-3 mieli do wykonania kolorowankę i labirynt, a uczniowie klas 4-8 musieli ułożyć zdania i rozwiązać krzyżówkę.

• PROJEKT „CZY  ŚWIAT MOŻE  ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ?” – WYSTAWY PRAC UCZNIÓW

• Jednym z założeń projektu edukacyjnego „ Czy  świat może  istnieć bez pszczół?” jest propagowanie informacji o tym, jak pożyteczne są te owady i jaką rolę odgrywają w przyrodzie. Kolejny etap w/w projektu to wystawy prac uczniów. Wychowawcy z dziećmi z klas nauczania początkowego przygotowali prace, które dotyczą pszczół i ich środowiska życia.

Uczniowie z klasy  5b w czasie pogadanki na prelekcji edukacyjnej w bibliotece szkolnej ustalili „ 5 zasad przyjaciół pszczół” . Następnie w grupach wykonali plakaty promujące działania, które pomagają przeżyć pszczołom w ich środowisku. Klasa 5a  wykonała plakaty dotyczące ciekawostek o pszczołach oraz produktów pszczelich.Dnia 11 maja na wystawę zostali zaproszeni  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie z nauczycielką bibliotekarką, panią Małgorzatą Dziedziuch, która współpracuje z naszą szkołą w ramach projektu. Uczestniczyli także w pogadance na temat zagrożeń dla pszczół jakie niesie działalność człowieka oraz wspólnie ustaliliśmy jak każdy z nas może stworzyć tym pracowitym owadom przyjazne środowisko.

Zapraszam do galerii zdjęć.

Organizator: Renata Kunisz

• EKO MODA NA LEKCJACH TECHNIKI

• Pracując w zespołach uczniowie klas 4-6 projektowali niecodzienne stroje i elementy garderoby.  Prace te charakteryzowały się tym, że wykonane były z różnego rodzaju materiałów przeznaczonych do recyklingu, które można było znaleźć w każdym domu (torebki foliowe, papier, torby papierowe, gazety, worki na śmieci, reklamówki, kapsle, zakrętki plastikowe i wiele innych).

Celem zajęć było kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości dzieci na temat segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania, a także rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej. Wykonano wiele ciekawych projektów, serdecznie zapraszam do ich obejrzenia.

Monika Kubica

• WARSZTATY EDUKACYJNE W CENTRUM PSZCZELARSKIM W SUCHLICY

• W ramach  projektu  ekologicznego pt.  „Czy świat może istnieć bez pszczół?” dnia 5 maja 2022r. uczniowie z klas piątych uczestniczyli w warsztatach  edukacyjnych, w Centrum Pszczelarstwa Łukasiewicz w Suchlicy.

Projekt jest objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębno. Podczas  warsztatów pt. „Rola pszczół w przyrodzie” uczniowie uczestniczyli w pogadance  i prelekcji, zwiedzali pasiekę z  ulami, przebywali w domkach apiterapii, zwiedzili hurtownię sprzętu i innych akcesoriów pszczelarskich oraz wykonali ekologiczne świece z wosku pszczelego. Odwiedzili także sklep z produktami pszczelimi i kosmetykami na bazie produktów pszczelich. W warsztatach brało udział 44 uczniów. Uczestnicy dowiedzieli się jak ważną rolę spełniają w środowisku naturalnym pszczoły, wzrosła ich świadomość na temat wpływu działalności człowieka na ekosystemy. Zapraszam do galerii zdjęć.

Opracowanie: Renata Kunisz