• MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM DLA KLAS I - IV

          • W dniach 04 – 25.04.2022 roku w świetlicy szkolnej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dla klas I - IV. Wzięło w nich udział 18 uczniów. W ramach rozgrywek odbyły się eliminacje, ćwierćfinały oraz półfinały i finały. Do finału awans uzyskało trzech uczniów.                                                                            

            Grano w nim systemem każdy z każdym. Nagrody otrzymał każdy uczeń, który uczestniczył w zawodach. Finansowo wsparła nas Rada Rodziców. Za co bardzo dziękujemy.

            W finale uzyskano następujące wyniki:

            Antek Wolski – Antek Malec 2:0 (11:2, 11:10)

            Antek Wolski – Szymon Twardy 2:0 (11:4, 11:7)

            Antek Malec – Szymon Twardy 2:0 (11:6, 11:3)

            Klasyfikacja końcowa:

            1 miejsce – Antek Wolski – kl. IV b

            2 miejsce – Antek Malec – kl. IV a

            3 miejsca – Szymon Twardy – kl. III a

            Miejsca od 4 do 6:

            Kinga Hadała – kl. I b

            Szymon Stefanowicz – kl. III c

            Antek Kula – kl. III c

            Miejsca od 7 do 12:

            Alan Kapinus – kl. I a

            Daniil Zelinsky – kl. II b

            Gabryś Białas – kl. I a

            Michał Stojanowski – kl. III b

            Natalia Doroszenko – kl. III b

            Michał Świetlicki – kl. II a

            Ponadto udział wzięli:

            Gabriel Doroszenko – kl. II a

            Aleksander Lewandowski – kl. I b

            Filip Wieczorek – kl. III c

            Julian Kopaniecki – kl. II a

            Maksymilian Psiuk – kl. II b

            Michał Stefanowicz – kl. II

            Organizatorzy zawodów

            Anna Wierzbicka,  Waldemar Pożarycki                 

          • WARSZTATY KULINARNE: LEKKIE CIACHO - LEKKA PRZEKĄSKA

          • 26 kwietnia - to słodki dzień dla wszystkich uczniów klas I – III SP 2. W tym dniu odbyły się w szkole warsztaty kulinarne. Podczas warsztatów uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia oraz samodzielnie zrobili słodkie przekąski ze zdrowych produktów. Każdy uczeń został wyposażony w jednorazowy fartuszek i miseczkę do wykonania słodkości.

            Pierwszą przekąską były kulki raffaello z kaszy jaglanej, wiórek kokosowych, migdałów i miodu. Kulki w smaku bardzo przypominały tradycyjne rafaello, a wykonane zostały ze zdrowych składników. Kolejną przygotowaną przekąską były batoniki z płatków kukurydzianych, preparowanego ryżu, bakalii, ziaren i marmolady daktylowej. Wymieszana masa została umieszczona w aluminiowych foremkach. Ostatnią przekąską był krem z marmolady daktylowej, masła orzechowego i kakao. Krem smakował jak popularny krem orzechowy. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni przygotowanymi zdrowymi przekąskami. Na pewno w przyszłości zrobią je w domu. Każdy uczeń wyszedł z warsztatów zadowolony, wzbogacony w wiedzę o zdrowym żywieniu, a także z własnoręcznie wykonanymi zdrowymi słodyczami, którymi poczęstuje w domu rodzinę.

            Wychowawczynie klas I - III

          • TRIMINO NA JĘZYKU POLSKIM

          • Podczas realizacji innowacji “Matematyka na języku polskim” uczniowie wykonywali zadania z wykorzystaniem trimino.Ta metoda aktywizuje uczniów i pomaga zapamiętać pisownię wyrazów, pojęcia, daty i miejsca, bohaterów lektury itp.

            Jednakże trimino sprawdziło się szczególnie na lekcjach poświęconych gramatyce i ortografii. Uczniowie najczęściej pracowali w grupach lub w parach, a zadanie z wykorzystaniem "trójkątów" było  jednym z wielu przygotowanych na daną lekcję.

            Polecam tę metodę pracy.

            Wioletta Rafałowicz

          • JESTEŚMY AUTORAMI TRIMINO POLONISTYCZNEGO

          • Metody i techniki nauczania oparte na mechanizmach gier dydaktycznych mogą być stosowane zarówno podczas lekcji powtórzeniowych, jak również przy realizacji nowego materiału nie tylko na lekcjach języka polskiego.

            Gry dydaktyczne wspomagają proces nauczania – uczenia się i przekładają się na efektywność kształcenia, rozwijają wyobraźnię i uczą kreatywności  w działaniu. Gry dydaktyczne wpływają na sferę: intelektualną, emocjonalną, motywacyjną i społeczno-moralną. Doskonalą wszystkie operacje myślowe i skutecznie przyczyniają się do rozwijania spostrzegawczości, wyobraźni, pamięci, zaś przez swoją atrakcyjność dostarczają wielu przyjemnych doznań, które budzą pozytywną motywację  do nauki. Z tego powodu- po etapie rozwiązywania trimino opracowanego przez nauczyciela- uczniowie projektowali własne trimino. Zaczynali od opracowania układu/ siatki trimino. Następnie- zgodnie z ustalonymi zasadami na lekcji- otrzymywali klucz do tworzonej gry, np. konkretną zasadę ortograficzną, lekturę obowiązkową, zakres wiedzy z nauki o języku. Dopiero wówczas opracowywali pary, które lokowali w trimino. Na koniec rozcinali poszczególne elementy, a wycięte trójkąty przekazywali koledze/ koleżance według ustalonych na lekcji reguł.

            Zadanie uczniom bardzo się podobało, a czas mijał bardzo szybko. Polecam tę metodę wszystkim nauczycielom.

            Wioletta Rafałowicz

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

  • EduPage
  • GRANNA
  • Muzeum POLIN
  • Urząd Miejski w Dębnie
  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
  • Minister Edukacji i Nauki
  • Laboratoria Przyszłości
  • Biblioteka Publiczna w Dębnie
  • ZCDN Szczecin
  • WOM Gorzów Wlkp