• KREATYWNIE I TWÓRCZO NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W DNIU KROPKI

• Uczniowie klasy 6a i 7a wzięli udział w projekcie eTwinning ,,Ja i Kropka”. W ramach wspólnie wykonywanych zadań partnerskich stworzyli oryginalne komiksy w formie kolażu. Powstałe w wyniku twórczej pracy komiksy stworzyły zbiór autorskich prac pt. ,,Jak to z KROPKĄ było”.

Zajęcia kształciły u uczniów umiejętność tworzenia i redagowania tekstów przy jednoczesnym rozwijaniu ich wyobraźni oraz myślenia kreatywnego, innowacyjnego i krytycznego. Eksperymentowanie z formą i treścią słów zaowocowało pięknymi i ciekawymi pracami.

Zapraszam do ich obejrzenia.

• 17 WRZEŚNIA - OBCHODY DNIA SYBIRAKA

• Dzień Sybiraka przypada w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku. W tym roku obchody tej rocznicy miały miejsce dnia 16 września 2022 r. i rozpoczęły się Mszą Św. w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie. Wzruszającą homilię wygłosił ks. Andrzej Słowik.

Zgromadzeni w Kościele modlili się w intencji wszystkich, którzy stali się ofiarami sowieckiej agresji oraz za ocalałych zesłańców Sybiru. Młodzież z naszej szkoły także uczestniczyła w uroczystościach w Kościele, a następnie na cmentarzu przy ul. Włościańskiej. Przy sztandarze Koła Związku Sybiraków w poczcie stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie: Marika Bijak, Aniela Krauze i Wiktor Dębowski. Po modlitwie w intencji ofiar, przedstawiciele władz samorządowych, Sybiraków i Kombatantów złożyli pod pomnikiem wieńce i zapalili znicze.

Opracowanie: Renata Kunisz

• ZDROWE I KREATYWNE POSIŁKI - DZIEŃ KROPKI 2022

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie klasy 4b przygotowali kreatywne drugie śniadanie. Dominowały zdrowe produkty spożywcze - owoce i warzywa, ale nie zabrakło też łakoci. Uczniowie wykazali się pomysłowością, tworząc postaci zwierząt, np, motyla, sowy, jaszczurki, ślimaka, jeża, kotka. Nikogo nie opuszczał dobry humor, a i apetyt rósł w miarę postępu naszych prac.

Na zakończenie wszyscy z przyjemnością zjedli tak przygotowany posiłek.
            Dzięki wyobraźni byliśmy w stanie przenieść się w świat bez ograniczeń.
            Zajęcia dzieciom bardzo się podobały, a wyobraźnię wkrótce wykorzystamy w nowej sytuacji.

• DZIEŃ KROPKI W KLASACH 1-3

• Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej włączyli się w obchody Dnia Kropki. Jest to dzień kreatywności, talentów i odwagi.

Tego dnia włożyli ubrania w kropki a motywem przewodnim wszystkich zajęć również była kropka. Opowiadanie o Vashti uświadomiło nam, że każdy ma jakieś ukryte zdolności i talenty, które tylko czekają żeby je odkryć.

Wychowawczynie klas I-III