• 5 EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ - Kredkobranie

• Serdecznie zapraszam do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej  KREDKOBRANIE. Celem akcji jest zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach. Akcja ta jest ogromnym wsparciem dla naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

Nasza szkoła już trzeci raz weźmie udział w tej akcji. Mam nadzieję, że i w tym roku szkolnym nie zabraknie osób chętnych do pomocy.

Liczę na Wasze zaangażowanie!

Zbiórka trwać będzie do 30 września 2022 r. Dary proszę składać u wychowawcy klasy.

Uwaga! Zgodnie z regulaminem akcji, dary powinny być nowe.
            Wszystkim zaangażowanym z góry serdecznie dziękuję.
            Koordynator szkolny akcji Monika Kubica

Lista_zbieranych_produktow_w_ramach_akcji_Kredkobranie.pdf
            Regulamin_akcji_Kredkobranie-2022-1.pdf

• KROPKA I JA - BIERZEMY UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE eTwinning

• 15 września będziemy świętować Dzień Kropki, ale przez cały tydzień będziemy rozwijać swoją kreatywność i poszukiwać talentów. Weźmiemy udział w międzynarodowym projekcie eTwinning “Kropka i ja”.
            Głównym celem projektu będzie pokazanie, że każdy może być kreatywny i że prosta kropka może sprawić, iż odkryjemy niezwykłe pokłady twórczej inwencji.

Udowodnimy, że świadome łączenie kropek i budowanie relacji to świetna zabawa, a każdy człowiek jest kreatywny. Odkryjemy drzemiący w nas potencjał. Będziemy uczyć się od innych i z innymi. Dowiedziemy, że jesteśmy silni w grupie, ale wierzymy również we własne siły, znamy nowe technologie i potrafimy też tworzyć przy użyciu tradycyjnych form i metod pracy.
            Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki.

• PIERWSZY WRZEŚNIA!

• Jak co roku rozpoczęliśmy uroczystym apelem kolejny rok szkolny.

Mamy nadzieję, że problemy związane z pandemią mamy za sobą i ten rok będzie obfitował nie tylko w konkursy i pogłębianie wiedzy, ale także w wycieczki, wspólne zabawy i spotkania. Jak co roku gościliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta  i wielu rodziców.

Wierszem wspominającym mijające wakacje przywitała wszystkich uczennica klasy 7a Amelia Kożuszek. W naszej szkole pojawili się nowi uczniowie. W imieniu całej społeczności szkolnej witamy Was serdecznie i cieszymy się, że wstąpiliście w mury naszej szkoły aby się uczyć. Chcemy wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka, żeby było tyle piątek ile pszczół na polnych kwiatkach. Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze. Żeby w szkole było milej, niż nad rzeką, niż nad morzem. Długopisy, wieczne pióra niechaj piszą mądrze, ładnie. I niech skrzypią tak jak żuraw kiedy błąd się gdzieś zakradnie. Pamiętajcie pierwszaki, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Początki na pewno nie będą łatwe, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się waszą szkołą, a nauka w niej niech będzie dla was owocna i przyjemna.    Wychowawcami klas pierwszych zostali p. Justyna Bałko i Agnieszka Frątczak. Należy wspomnieć  o nowych wychowawcach klas czwartych: w klasie 4a p. Małgorzata Zalech w 4b p. Wioletta Rafałowicz i w 4c p. Katarzyna Kaliściak. Nowego wychowawcę w osobie p. Doroty Tołoczko ma również klasa 8b.

Pierwszy września to także ważna data z innego względu. Tego dnia, w 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec na polską placówkę na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata trwała 6 lat i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich. Pamiętajmy jednak, że w tych ciężkich czasach polska młodzież nie przerwała nauki, chociaż groziła im za to kara śmierci. Recytacją pięknym wiersza upamiętniającym tamte wydarzenia i ludzi tamtego pokolenia zachwyciła nas uczennica klasy 8 h Hanna Taracińska.

Wypoczęci i głodni wiedzy rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023.

Opracowała M. Zalech