• „KOSTEK PIES NIE Z TEGO ŚWIATA” W KLASIE 3A

• W ramach akcji czytelniczej pt.” Cała szkoła czyta dzieciom”, dnia 23 września w klasie 3A odbyło się spotkanie czytelnicze. Dawid Matuszkiewicz zaprezentował książkę Claire Barker i Ross Collins pt. „Kostek pies nie z tego świata”.

Trzecioklasiści wysłuchali fragmentu ksiązki, który rozpoczął się ciekawym epizodem z życia Kostka, a mianowicie przejściem w „zaświaty”. Co spotkało naszego bohatera po „drugiej stronie” - czyli w niebie? Tego dowiecie się wypożyczając lekturę z biblioteki szkolnej. Zapraszam!

Opracowanie: Renata Kunisz

• "PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE"

• W ramach  akcji, której celem jest wzbogacenie zbiorów biblioteki w pozycje  z literatury dziecięcej i młodzieżowej, uczniowie naszej szkoły podarowali  dotychczas bibliotece szkolnej 67 książek.  Zamieszczam zdjęcia podarowanych książek wraz z nazwiskami darczyńców.

Serdecznie dziękuję i zachęcam innych do włączenia się w akcję w bieżącym roku szkolnym.

Opracowanie: Renata Kunisz

• SPRZĄTANIE ŚWIATA, CZYLI "DWÓJKOWE PORZĄDKI"

•  „Wszystkie śmieci są nasze” tak brzmi hasło tegorocznej Akcji Sprzątania Świata. Trzeba to głośno powiedzieć, że wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze, te bezsensownie wprowadzone do natury przez człowieka i te przez niego posprzątane. W każdej akcji prośrodowiskowej chodzi o zmiany, zmiany ludzkiego myślenia i zachowania. Tegoroczną Akcję Sprzątania Świata rozpoczęli uczniowie klas starszych V-VIII, którzy 20 września  zebrali się w szczytnym celu.

Mimo kapryśnej aury i późniejszej pory dnia, miłośnicy przyrody pobili rekord frekwencji! Po zakończonych zajęciach lekcyjnych, pod opieką nauczycieli,  wyruszyli na wyznaczone tereny akcji. W tej edycji dołączyli do nas  Pan Mirosław Gładysz i Pan Damian Podstawczuk, którym bardzo dziękujemy za wsparcie, pomoc i współdziałanie dla wyższego dobra. Wszyscy uczestnicy akcji z wielkim zaangażowaniem segregowali odpady i usuwali śmieci, które straszą i niszczą naszą piękną przyrodę. Mamy nadzieję, że nasze działania będą początkiem zmian myślenia wielu naszych mieszkańców!

Dziękujemy wszystkim uczniom naszej dwójeczki i opiekunom akcji za czas
            i zaangażowanie. Jesteście Wielcy!!!

Iwona Olobry, Dorota Podbereska

• PROFILAKTYKA CHORÓB ZAKAŹNYCH W SP2

• W minionym tygodniu, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w działaniach profilaktycznych w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ,,Tygodniu dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Klasy 4-8 wzięły udział w pogadankach tematycznych z wykorzystaniem filmu edukacyjnego.

Podczas zajęć uczniowie akcentowali nieodzowną rolę szczepień w walce z chorobami zakaźnymi, występującymi na przestrzeni dziejów. Podczas zebrań rodziców klas pierwszych została przeprowadzona prelekcja dotycząca profilaktyki grypy. Zwracano uwagę na zasady higieny osobistej i społecznej. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z tematyką, korzystając z przygotowanej gazetki informacyjnej. Zaprezentowano na niej materiały edukacyjne, prace plastyczne oraz zadanie sprawdzające wiedzę dotyczącą chorób zakaźnych.

Iwona Olobry, Dorota Podbereska