• "CZY ZNASZ FLAGI ŚWIATA"

• W poniedziałek odbyło się podsumowanie II Szkolnego Konkursu "Czy znasz flagi świata". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych, klasy IV-V oraz VI-VIII. Głównym celem konkursu była znajomość flag świata. Oprócz typowego rozpoznawania flag, uczniowie musieli poradzić sobie również ze znajomością położenia rozpoznanych państw na mapie Europy. Były też pytania nieoczywiste, z którymi uczniowie poradzili sobie doskonale. Kto zna odpowiedź na pytanie: do jakiego państwa należy flaga z maczetą i kołem zębatym na czerwono-czarnym tle - tylko najlepsi!

A oto wyniki konkursu:
            Klasy IV - V:
            I m-ce Jan Wydra kl. IV c
            II m-ce Aleksander Pyro kl. IV b
            II m-ce Wiktor Mielimączka kl. V b
            III m-ce Antoni Kula kl. IV c
            wyróżnienie Hanna Niparko kl. IV b i Aleksander Fryntkowski kl. IV b

Klasy VI - VIII:
            I m-ce Dominik Fudała kl. VI b
            I m-ce Antoni Kwiatkowski kl. VIII a
            II m-ce  Kacper Baherycz kl. VI b
            II m-ce Igor Wachowski kl. VI a
            II m-ce Karol Szyszko kl. VIII b
            III m-ce Maksymilian Piotrowski kl. VIII b

Gratulujemy i zapraszamy za rok ;)

Dorota Podbereska i Waldemar Pożarycki
            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• SADZENIE DRZEWEK OWOCOWYCH KLAS DRUGICH

• Realizacja obszaru w klasach drugich: rozwój lokalnego rolnictwa i sektora rybackiego. Zakup i sadzenie drzewek owocowych na terenie szkoły oraz założenie dużych skrzyń z sadzonkami warzyw i kwiatów.

🌺☘️🌷🍃🌼🍀🌻🥀💐

Wszystie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• NASZE ZMAGANIA JĘZYKOWE

• 19 kwietnia chętni uczniowie z klas VI i VII wzięli udział w szkolnym konkursie ,,Czy znasz homofony?”.
            Zadaniem uczestników konkursu było wyszukanie par homofonów na przygotowanej karcie pracy, a następnie wyjaśnienie znaczenia każdego ze słów przy pomocy dostępnych słowników.

Podczas rywalizacji uczniowie wykazali się umiejętnością korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach, gromadzili wiadomości, selekcjonowali informacje.
            Po zakończonym konkursie uznali, że podczas pracy ze słownikami wiele się nauczyli, a także zrozumieli, dlaczego w określony sposób należy zapisać dany wyraz.
            Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy 6a- Julia Kaliściak, której gratulujemy sukcesu. Brawa dla wszystkich uczestników!
            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.