• KLASY 6A, 6B I 7B NA WYCIECZCE DO BERLINA

• W stolicy Niemiec Uczniowie klas 6a, 6b i 7b wzięli udział w wycieczce do Berlina, zorganizowanej przez Biuro Turystyczne TOM-WOJ. Już podczas trasy dowiedzieliśmy się sporo o stolicy naszych sąsiadów.Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Techniki. Następnie udaliśmy się na Kolumnę Zwycięstwa, z której mogliśmy podziwiać panoramę miasta (po ówczesnym pokonaniu 374 schodów).

Obowiązkowym punktem zwiedzania była też Brama Brandenburska, Parlament Reichstag oraz Aleja Unter den Linden. Mieliśmy też chwilkę na zakupienie pamiątek. Nasza wizytę zakończyliśmy w Muzeum Historii Naturalnej. Zapraszamy do obejrzenia fotek. K.Kaliściak, D.J Fossa

• ZWIEDZAMY ŚWIAT Z ARKADYM FIEDLEREM

• Patron naszej szkoły Arkady Fiedler zabrał nas w kolejną podróż, tym razem do Ameryki Północnej. Najpierw przygotowaliśmy stanowiska , na których zgromadziliśmy pamiątki ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kanady oraz przepiękne prace plastyczne.

Przebrani we wspaniałe stroje ruszyliśmy w kolorowym pochodzie a następnie wykonaliśmy taniec do piosenek country. Sił do zabawy dodawał nam pyszny popcorn a wiedzę o symbolach zawartych w monetach amerykańskich dostarczył nam pan Dominik Nizioł.

Wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej.

• WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

• W dniu 26 kwietnia 2023 r. klasy pierwsze wzięły udział w warsztatach archeologicznych pt. „Przygoda z archeologią”, które odbyły się w Muzeum Spichlerz w Gorzowie Wlkp.

Dzieci z zainteresowaniem odkrywały tajniki archeologii, wyszukiwały wykopaliska, lepiły z gliny oraz układały puzzle. Następnie udały się do kina i obejrzały projekcję bajki pt: "Wróżka zębuszka". To był dzień pełen emocji. Wszyscy doskonale się bawili.

Justyna Bałko, Agnieszka Frątczak

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• ZNAMY LEKTURY W SP 2 !!!

• 25 kwietnia w naszej szkole gościliśmy po raz drugi uczniów klas VIII, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie “Znamy lektury”. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Dębno. Na zaproszenie odpowiedziały 4 szkoły razem z naszą.

Nad właściwym przebiegiem konkursu pieczę sprawowała komisja w składzie: pani Bożena Ferkaluk- nauczycielka języka polskiego i pracownik poradni, pani Małgorzata Jokiel – nauczycielka nauczania początkowego i języka polskiego w SP 2, pani Renata Kunisz- nauczyciel- bibliotekarz w SP 2.
            Uczestnicy stawili czoła niełatwym konkurencjom, w których musieli wykazać się znajomością lektur przewidzianych podstawą programową. Rozwiązywali test oraz odpowiadali na wylosowane pytania.
            Poziom był bardzo wyrównany, a różnice między zespołami minimalne (nawet tylko 1 punkt).
            W efekcie zmagań, tym razem, najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cychrach, na trzecim miejscu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, a na kolejnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3.
            Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.
            Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2.
            Ponieważ wszyscy dobrze się bawili, liczymy na wspólną zabawę w przyszłym roku.
            Powodzenia na egzaminach.
            Elżbieta Bąk i Katarzyna Matuszewska