• 23 KWIETNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

• Z okazji święta książki w bibliotece szkolnej odbył się turniej literacki pt.”Czy znasz te książki?”
            Uczniowie z klas 1-3 zostali podzieleni na sześć zespołów. Zadania dotyczące książek i ich bohaterów miały różne formy: uczniowie z klas pierwszych próbowali dopasować rekwizyty do wybranych bajek, w klasach drugich uczestnicy uzupełniali tytuły książek i wierszy dla dzieci odpowiednią formą ortograficzną, dzieci z klas trzecich rozwiązywały krzyżówkę literacką.

Wszyscy obecni mieli za zadanie odgadnąć tytuły książek na podstawie odczytanych fragmentów lub rysunków przedmiotów, które mogą być kojarzone z konkretną książką.
            Spotkanie poprowadziły uczennice z klasy 8b: Hanna Witkowska i Eliza Kopaszewska, które nadzorowały także przebieg rozwiązywania zadań, zapisywały punktację oraz odczytywały uczestnikom wybrane fragmenty literatury dla dzieci.
            Na zakończenie spotkania uczniowie z klas 1-3 otrzymali czekolady ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy uczestnictwa.
            Opracowanie: Renata Kunisz
            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

• W dniu 20.04.2023 r. nasza szkoła brała udział w Finale Wojewódzkim w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 6 i młodsze).
            Po zaciętych spotkaniach nasza Drużyna zajęła 4 miejsce w województwie co jest bardzo dużym sukcesem tej młodej i obiecującej drużyny. Dziękujemy również trenerom z UKS Dębno za pomoc w przygotowaniach 👊👌.

Skład drużyny:
            1. Adamczyk Julia
            2. Bladyniec Lena
            3. Bogusiewicz Wiktoria
            4. Gałan Lena
            5. Kaliściak Julia
            6. Rakowska Natalia
            7. Rozalik Nelly
            8. Strychaluk Julia
            9. Wawruszczak Kinga
            10. Witkowska Łucja
            Jeszcze raz gratulujemy 👏🏆
            Sz.W. B.P.
            Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.

• WYCIECZKA KLAS DRUGICH

• W dniu 18 kwietnia 2023 roku klasy drugie miały ogromną przyjemność wziąć udział w wycieczce do Parku Narodowego „Ujście Warty” w Słońsku. Dzieci spotkanie miały podzielone na dwa etapy: pierwsza część odbywała się na łonie natury, druga w budynku muzeum.

Uczniowie poszukiwali pod okiem przewodnika oznak wiosny, wskazywali tropy zwierząt i wsłuchiwali się w odgłosy przyrody. W budynku mogli za sprawą zajęć interaktywnych poznać faunę i florę dorzecza Warty. Zajęcia pozwoliły rozbudzić zainteresowania dzieci i uwrażliwiły na potrzeby matki Ziemi.

Wychowawczynie klas drugich R. Rawlik , M. Jokiel

Wszystkie zdjęcia na szkolnym faceooku.