• MISTRZOSTWA POWIATU MYŚLIBORSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

• W dniu dzisiejszym uczennice klasy 6 a i 6 b Nikola Marciniak i Pola Piotrowska wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt.

Nasze dziewczyny okazały się najlepsze i zajęły I miejsce. Teraz swoje umiejętności będą miały okazję zaprezentować w Mistrzostwach na Szczeblu Wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
            M.Kalicka

• DZIEŃ OKULARNIKA/ OKULARNICY 2023

• Hasło tegorocznego święta szkolnego brzmi:
            ,,Tolerancja ma tam miejsce,
            Gdzie otworzysz swoje serce”.

Dnia 16.11.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie zostanie zorganizowany Dzień Okularnika/ Okularnicy.
            Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie chętne  klasy.

• KLASA 5B WZIĘŁA UDZIAŁ W AKCJI #SZKOŁAPAMIĘTA

• Uczniowie z klasy 5b wzięli udział w ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji #Szkoła pamięta, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. 24 października piątoklasiści odbyli spacer Promenadą Pamięci.

Przy każdym głazie z pamiątkową tabliczką zapalili znicze. Zapoznali się z napisami i poznali fakty z historii narodu polskiego. Następnie udali się pod Pomnik Orła Białego, gdzie odczytali najważniejsze historyczne daty i zapalili kolejne znicze dla tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej. Dzięki akcji młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji.

• SPRAWDZILIŚMY, CZY JESTEŚMY OMNIBUSAMI

• Dnia 30 października 2023 r. wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Interdyscyplinarnym Konkursie ,,OMNIBUS”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. KEN w Dębnie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Rakowska, Małgorzata Knap i Paweł Kunisz. Celem konkursu było wykazanie się wiedzą z różnych dziedzin życia, uaktywnienie uczniów, ich integracja, jak również zachęcenie do współzawodnictwa i poszerzania wiedzy.

Uczniowie wykazali się wiedzą z języka polskiego, historii, matematyki, geografii, ekologii, kultury i sztuki, języka angielskiego, o Unii Europejskiej, a także sprawnością fizyczną. Konkurs miał formę stacji zadaniowych, a uczniowie wspólnie walczyli o kolejne punkty. Podczas konkurencji wykazali się kompetencjami językowymi oraz umiejętnością posługiwania się technologią komputerową do realizacji zadań. Z kolei umiejętności interpersonalne i komunikacyjne przydały się uczestnikom konkursu podczas precyzyjnego wyrażania się i formułowania myśli, a także aktywnego słuchania, rozumienia zadań, panowania nad niewerbalnym przekazem. Liczne konkurencje pomogły realnie ocenić nasze umiejętności i wyznaczyć cele długoterminowe. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Drużyny okazywały sobie sympatię i doceniały wysiłki rywali oklaskami. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy drużynie sukcesu, a organizatorom ciekawej formy konkursu.