• ORTOGRAFICZNE PISANKI

• Lekcje przed świętami to okazja do rozmowy o tradycjach, ale nie może na nich zabraknąć treści, na których nam szczególnie zależy.  Z tego powodu co roku przygotowuję takie ćwiczenia, aby były atrakcyjne dla uczniów, a jednocześnie rozwijały umiejętności. W tym roku na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie projektowali ortograficzne pisanki.

Aby je zgodnie z instrukcją pomalować, uczniowie sprawdzali pisownię wyrazów w słowniczku ortograficznym i wpisywali je w wybrane pole własnego jajka. Ustaliliśmy minimalną ilość haseł i indywidualnie realizowaliśmy się twórczo. Podczas ćwiczeń uczniowie powtórzyli alfabet, potrenowali wyszukiwanie haseł w słowniczku, utrwalili zapis trudnych wyrazów. Pracowali indywidualnie i w swoim indywidualnym tempie. Byli skoncentrowani i zaangażowani w realizację projektu wielkanocnego.
            Zadanie spodobało się piątoklasistom, którzy z dumą prezentowali ortograficzne pisanki.

• BOGATSI O DOŚWIADCZENIA BOHATERÓW - REDAGUJEMY PRZESTROGI WYPOWIADANE PRZEZ POSTACI Z LEKTURY BALLADYNA

• Na lekcji języka polskiego, po omówieniu lektury ,,Balladyna”, uczniowie redagowali przestrogi. Dotyczyły one motywów postępowania i wydarzeń opisanych w lekturze. Układając przestrogi wypowiadane przez bohaterów, uczniowie wykazywali się znajomością lektury obowiązkowej.

Wizualizowali bohaterów, miejsca akcji i zdarzenia przedstawione w utworze J. Słowackiego. Odpytywali się z treści utworu. Zadanie stało się też okazją do rozmowy na temat wartości wynikających z utworu oraz oceny zachowania postaci.
            Uczmy się na błędach bohaterów.

• PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE

• Dziękujemy kolejnym darczyńcom , którzy wzbogacili księgozbiór  biblioteki szkolnej o kolejne 93 książki. Aż 91 pozycji przekazały Małgosia, Justyna i Asia Lesiuk!

Bardzo dziękujemy! Jeśli ktoś chce włączyć się w akcję to zapraszamy Was z książkami, których już nie czytacie. Przynieście je do naszej szkolnej biblioteki!
            Opracowanie: Renata Kunisz