• DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR, CZYLI WIOSNA W GŁOWIE I NA GŁOWIE

• 21 marca 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Szalonych Fryzur. Uczniowie puścili wodze fantazji, poćwiczyli kunsztowne upięcia włosów i zaprezentowali swoje uczesanie społeczności szkolnej. Nie bali się eksperymentować na głowie, biorąc aktywny udział w jednodniowej metamorfozie. Uczniowie prezentowali misterne uczesania i upięcia.

Wzbogacili je dekoracyjnymi elementami i nakryciami.  Pokazali, że potrafią się bawić, mają dystans do siebie i ogromne zasoby kreatywności. Wielka w tym zasługa rodziców, którzy pomogli w przygotowaniach do wydarzenia. W tym dniu dobry humor nas nie opuszczał, a w szkole było gwarnie i kolorowo.
            Gratulujemy uczniom odwagi i pomysłowości. Kto wie, może niejeden uczeń/ uczennica zostanie stylistą fryzur w przyszłości?

• KONKURS MAM TALENT 2024

• Dnia 21 marca 2024 roku odbył się w naszej szkole konkurs "Mam Talent". Wydarzenie to było nie tylko okazją do prezentacji różnorodnych umiejętności, ale także źródłem niezapomnianych chwil dla uczestników i widzów. Podczas konkursu dzieci zaprezentowały swoje talenty w różnych dziedzinach, włączając w to śpiew, taniec, pokazy sportowe, grę na instrumentach oraz recytację.

Każdy występ był wyjątkowy i pełen pasji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zaangażowania, które przyczyniły się do stworzenia tego pięknego widowiska.
            Justyna Bałko, Agnieszka Frątczak Anna Wierzbicka

• KANGUR MATEMATYCZNY 2024 - RELACJA

• Dzisiaj 21 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY dla uczniów klas 2-8, którzy uwielbiają łamać logiczne łamigłówki i mierzyć się z matematycznymi wyzwaniami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe gadżety - tangramy. Konkurs matematyczny to nie tylko sprawdzian wiedzy i umiejętności, ale również doskonała okazja do integracji uczniów i budowania w nich pasji do matematyki.

Atmosfera zdrowej rywalizacji i zaangażowania udowadnia, że matematyka może być nie tylko nauką, ale i fascynującą przygodą.
            Gratuluję wszystkim uczestnikom odwagi i zaangażowania.
            Już dziś zapraszam na kolejny konkurs matematyczny za rok!

Uwaga! Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do śledzenia informacji!

Koordynator szkolny konkursu: Monika Kubica

• NA SKRZYDŁACH POEZJI

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie wzięli udział w aktywnościach, których celem było doskonalenie sztuki posługiwania się słowem, rozwijanie zdolności i poszukiwanie talentów, a także  utrwalenie wiadomości o języku poezji. Chętni uczniowie podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wybranego przez siebie utworu poetyckiego.

Uzasadniali swój wybór, prezentowali argumentację i zachęcali do sięgnięcia po utwory liryczne polecanych utworów. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie, korzystając z różnych źródeł informacji, zwłaszcza słowników, rozwiązywali odwróconą krzyżówkę, której hasła bezpośrednio związane są z poezją. Z kolei młodsi uczniowie poszukiwali terminów literackich w wykreślance, a następnie ćwiczyli korzystanie ze ,,Słownika terminów literackich” w celu zapoznania się z definicją terminu. Podczas zajęć czytaliśmy ulubione utwory poetyckie, jak również słuchaliśmy pięknych recytacji w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wspólnie promowaliśmy  czytanie, pisanie i nauczanie o  poezji.
            Pamiętajmy, że poezja łączy ludzi, skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych. Wymaga wyjścia poza schemat oraz wnikliwej uwagi.