• Dwójka wspiera WOŚP

• W dniach 9-10 stycznia uczniowie naszej szkoły wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kupowali losy, gdzie główną nagrodą był bujany fotel. Uzbieraliśmy 483zł, pieniążki przekazaliśmy do wolontariuszy z naszej szkoły.  Wygranym szczęśliwcem, który wrócił z  bujanym fotelem do domu był Mateusz Cygan z klasy 1c. W niedzielę 12 stycznia 26 wolontariuszy z naszej szkoły wyruszyło na ulice Dębna, zbierając pieniążki dla Orkiestry.

Katarzyna Kaliściak, Renata Rawlik

• "Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa" - wyniki!

• W dniu 16 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie szkolnego konkursu rodzinnego pt. "Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa". Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów z naszej szkoły, którzy chcieli wraz ze swoimi najbliższymi podtrzymać tradycje związane z obrzędami Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział 23 uczniów i wykonano 20 przepięknych szopek. Prace można było podziwiać podczas szkolnych jasełek oraz na wystawie szkolnej.

Konkurs ten przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Wszystkie prace były cudowne, każda była inna, wyjątkowa i wykonana z największą starannością. Szopki projektowali uczniowie razem ze swoimi Rodzicami i Dziadkami. To był prawdziwy konkurs rodzinny!

W ocenie szopki brana była pod uwagę estetyka, staranność wykonania i pomysłowość. Komisja konkursowa w składzie: Pani Wicedyrektor Katarzyna Ciołek, Pani Marlena Kowańdy - Cholewińska z Nadleśnictwa Dębno, Pani Krystyna Zioła, Pani Anna Węgier, Pani Monika Kubica i Pan Waldemar Pożarycki wyłoniła po długiej dyskusji zwycięzców. Każdy z uczniów  biorący udział w konkursie otrzymał z rąk Pani Dyrektor dyplom oraz wartościową nagrodę. A wszystko dzięki wsparciu finansowemu, które udzielił nam Pan Robert Pankratow Nadleśniczy Nadleśnictwa w Dębnie.

Na uroczyste ogłoszenie wyników przyszło wielu uczniów, obecni byli nie tylko uczestnicy, ale także ich koledzy i koleżanki ze szkoły oraz ich najbliżsi.

A oto wyniki konkursu:

Nagroda Publiczności:

Marta Izak klasa 6a

Magdalena Izak klasa 2a.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich najbliższym jeszcze raz bardzo dziękuję za zaangażowanie, włożony wysiłek i wykonanie przepięknych szopek bożonarodzeniowych.

Ogromne podziękowania składam  Panu Robertowi Pankratow Nadleśniczemu Nadleśnictwa w Dębnie za wsparcie finansowe. Dziękuję także Szanownemu Jury oraz Dyrekcji szkoły.

Organizator konkursu: Monika Kubica

• Tropiciele zimy

• Uczniowie z klas I-III systematycznie uczestniczą w cyklu międzyklasowych zabaw -„Poszukiwacze skarbów”. Dzisiaj  tj. 15 stycznia byliśmy tropicielami zimy. Mimo, że za oknem jej  nie widać, my korzystaliśmy z  zimowych atrakcji  w  szkole. Zorganizowaliśmy  zabawy ruchowe na przerwach międzylekcyjnych. Można było pomknąć korytarzem na  saniach z koca. Wszystkie dzieci chciały skorzystać z przejażdżki lub wozić innych.  Nawet wychowawczynie jechały kuligiem, choć zaprzęg musiał być liczny.

Walczyliśmy również na „poduszkowe śnieżki”, które były miękkie i przyjemne. Potem były ślizgi na sankach. Oczywiście zamiast sanek były kocyki. Poszukiwaliśmy w całej szkole śnieżynek. Najwięcej śniegowych gwiazdek znalazł uczeń z klasy trzeciej i uczennica z klasy pierwszej. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Podczas zajęć plastycznych dzieci uczyły się wycinać papierowe śnieżynki. Wszyscy byli zadowoleni z ciekawego i wesołego spędzenia czasu.

I. Grzegorczyk,  J. Turów