• "Pinokio" - baśń znana od pokoleń

• W dniu 9 stycznia pojechaliśmy do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, aby obejrzeć spektakl ,, Pinokio”. Wszyscy uczniowie oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Razem z bohaterem przeżywali jego radości, zmartwienia i zaskakujące przygody wynikające często z łatwowierności i nieposłuszeństwa ojcu. Dowiedzieli się także, że edukacja jest ważna w życiu każdego człowieka.

Olbrzymie wrażenie zrobiła na nas wspaniała scenografia, która zmieniała się jak w kalejdoskopie, jak również gra aktorów, którzy wspaniale odgrywali swoje role, a dodatkowo śpiewali na scenie. Dlatego po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu. Będziemy pamiętać  o pouczającej treści tego przedstawienia.

Wychowawczynie klas pierwszych

• Podsumowujemy projekt ortograficzny - Zabawy Ortopisa i jego kumpli

• To kolejny rok szkolny, w którym postawiłam na działania interdyscyplinarne celem utrwalenia zasad ortograficznych, zapamiętania pisowni wyrazów oraz podniesienia poziomu poprawności zapisu. Dzięki nim uczeń posiada wysoką świadomość językową oraz ma poczucie odpowiedzialności za język, jakim się posługuje. Interesuje się kulturą języka, ortografią i interpunkcją. Zna zasady pisowni polskiej: reguły ortograficzne oraz zasady interpunkcyjne. Pisze poprawnie pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym. Dokonuje korekty ortograficznej i interpunkcyjnej własnych i cudzych tekstów.

Samodzielnie uzasadnia pisownię wyrazów. Sprawnie i celowo posługuje się słownikiem ortograficznym. Korzysta z komputera i Internetu przy rozwiązywaniu problemów związanych z poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną. Potrafi samodzielnie organizować efektywną pracę w grupie. Efektem finalnym jest książeczka, która powstała na zakończenie projektu. Zapraszam do jej obejrzenia. Link znajduje się TUTAJ.

lub

<div style="width: 100%;"><div style="position: relative; padding-bottom: 56.25%; padding-top: 0; height: 0;"><iframe frameborder="0" width="1200" height="675" style="position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%;" src="https://view.genial.ly/5dc8347656ddd70f62bbbdf0"  type="text/html" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" scrolling="yes" allownetworking="all"></iframe> </div> </div>

• „Dziewczynka z zapałkami” w klasie 1c

• Dnia 16 grudnia 2019 odwiedziłyśmy dzieci z klasy 1c, którym zaprezentowałyśmy baśń Hansa Christiana Andersena pt. ,,Dziewczynka z zapałkami’’ w ramach akcji czytelniczej pt. ,,Starsi-Młodszym". Wybrałyśmy ją, ponieważ tematyka opowiadania związana jest z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Dzieci uważnie słuchały i poprawnie odpowiadały na pytania. Ta baśń uczula słuchaczy na problem biedy i zachęca do pomagania innym.

Czytanie młodszym kolegom i koleżankom bardzo nam się  podoba i na pewno jeszcze raz weźmiemy udział w tej akcji.

Opracowały: Łucja Dybza i Joanna Cichoń