• SUKCESY WIKTORII

• Wiktoria Taracińska to uczennica VI a klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie.  Jej pasją jest śpiew, który kształci w Prywatnej Szkole Muzycznej Michała Sobczyńskiego w Kostrzynie nad Odrą pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Grancewicz.

Wiktoria często bierze udział w konkursach wokalnych, na których osiąga regionalne, wojewódzkie, ogólnopolskie oraz międzynarodowe sukcesy, o czym świadczą zdobyte przez nią dyplomy oraz około trzydziestu statuetek, które są dla niej zawsze najcenniejszą nagrodą.

11.01.2020 Wiktoria zaśpiewała na międzynarodowej scenie 26 Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie , gdzie śpiewając dwa utwory "Mędrcy świata" oraz "Kolęda Maryi " zajęła II miejsce. Jest to jedno z jej  największych dotychczasowych osiągnięć . Na swoim koncie ma również między innymi pierwsze miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie, Grand Prix Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej w Lipianach , trzecie miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie ,Grand Prix IV Festiwalu Papieskiego w Baniach , wyróżnienie w konkursie Wygraj Sukces w Tarnobrzegu, I miejsce na XXI Szczecińskim Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, którego uroczysta gala oraz wręczenie nagród wraz z koncertem laureatów (na którym Wiktoria będzie miała zaszczyt zaśpiewać) odbędzie się 20.01.2020 w Operze na Zamku w Szczecinie.

Warto również wspomnieć , że w tym roku Wiktoria wzięła udział w programie telewizyjnym The Voice of Kids , gdzie udało jej się zakwalifikować do etapu przesłuchań w ciemno . Została wyłoniona wraz z grupą dziewięćdziesięciu uczestników z pośród trzech tysięcy osób z całej Polski, biorących udział w castingu.  Niestety nie odwróciła foteli jurorów, ale obiecała spróbować swoich sił ponownie za rok, ponieważ była to dla niej niezapomniana przygoda.

Katarzyna Taracińska

• III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• W tym roku odbył się już III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.  Konkurs odbywał się w pięknie przystrojonym na tę okazję holu II piętra szkoły. Tam  również  była wystawa szopek bożonarodzeniowych przygotowanych przez uczniów szkoły  i ich rodziców.

W konkursie wzięło  udział  24  uczestników, którzy śpiewali solo. Repertuar był bardzo bogaty. Od  tradycyjnych  kolęd,  pastorałek  po  współczesne  piosenki o tematyce świątecznej. Konkursowi towarzyszyła kameralna atmosfera i wysoki poziom występów.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

Oceny uczestników dokonywali:

I kategoria kl. I-III:  Pani Anna Pączko - nauczyciel ze Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego im. św Jana Bosko w Dębnie, Pan Grzegorz Podwójny - muzyk, Pan Adam Kowalski – nauczyciel muzyki.

II kategoria kl. IV- VIII: Pan Grzegorz Podwójny, Pan Adam Kowalski oraz muzyk Pan Edmund Zioła

Podczas przerwy na obrady jury wszyscy uczestnicy konkursu, rodzice i nauczyciele wspólnie śpiewali kolędy. Również gościnnie wystąpiła Wiktoria Taracińska uczennica SP2, która na Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek zdobyła II miejsce. Komisja konkursowa przyznała:

Kategoria:  klasy I-III

I miejsce: Konrad Lis - „Pastorałka Rokiczanka od serca do ucha”

II miejsce: Marta Zubala - „Kolędnicy wędrownicy”

III miejsce: Kornelia Szyszko -  „Gdy Pan Jezus się narodził”

Wyróżnienia:

Lena Gałan – „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, Julia Kaliściak – „Przybieżeli do Betlejem ”, Hanna Niparko - „Nie było miejsca w gospodzie”

Kategoria:  klasy IV – VIII

I miejsce: Hanna Taracińska „ Kolędnicy wędrownicy”

II miejsce: Hanna Witkowska „Pierwsza gwiazda”

III miejsce: Amelia Kożuszek „Kie łowiecki”

Wyróżnienie: Oliwia Jaworska „Oj maluśki, maluśki”

Nagrody rzeczowe dla laureatów oraz słodki upominek dla wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców.

• Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców

• W dniach 16 – 17.01.2020 roku w świetlicy szkolnej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców. Wzięło w nich udział 16 uczniów. Dnia 16 stycznia odbyły się eliminacje oraz półfinały w wyniku, których przegrywający zawodnik odpadał z mistrzostw.

Do finału awans uzyskało czterech uczniów. Grano w nim systemem każdy z każdym.

W finale uzyskano następujące wyniki:

• Guzek Mateusz – Mazurkiewicz Mikołaj 2:0 (11:6, 12:10)
            • Zornig Jakub – Stefanowicz Karol 2:0 (11:2, 11:2)
            • Guzek Mateusz – Stefanowicz Karol 0:2 (5:11, 9:11)
            • Zornig Jakub – Mazurkiewicz Mikołaj 2:0 (11:3, 11:3)
            • Guzek Mateusz – Zornig Jakub 0:2 (4:11, 1:11)
            • Stefanowicz Karol – Mazurkiewicz 2:0 (11:9, 11:5)

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce -Zornig Jakub – kl. III b

2 miejsce – Stefanowicz Karol – kl. V a

3 miejsca – Guzek Mateusz – kl. VIII b

4 miejsce – Mazurkiewicz Mikołaj – kl. V b

Miejsca od 5 do 8 :

• Dumański Jakub – kl. VII a
            • Podbereski Jakub – kl. VI a
            • Gluza Maciej – kl. VIII a
            • Malec Arkadiusz – kl. V a

Miejsca od 9 do 16 :

• Grzywacz Patryk – kl. V a
            • Grymuza Stanisław – kl. VIII a
            • Kunisz Paweł – kl. III a
            • Grabowski Aleks – kl. VIII a
            • Biaduń Kornel – kl. VI a
            • Rutkowski Klaudiusz – kl. VI a
            • Popiołek Darek – kl. III a
            • Łojko Adam – kl. VIII a

Chciałbym podziękować Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

Organizator zawodów: Waldemar Pożarycki

• Nagroda w rękach Hani

• Dzisiaj wiele powodów do radości miała uczennica klasy 1b Hania Niparko. Bezbłędnie rozwiązała obrazkową krzyżówkę ortograficzną. Odgadła wszystkie rośliny, zioła, owoce i warzywa przedstawione na ponumerowanych obrazkach.

Otrzymała z rąk pani dyrektor Magdaleny Umińskiej i  opiekuna Szkolnego Koła  Ortograffiti - nagrodę książkową oraz gadżety szkolne ufundowane przez Wydawnictwo Operon.

Gratulujemy!