• „Bezpieczna droga do szkoły”

• 22 stycznia w Sarbinowie odbyła się XVI edycja konkursu edukacyjnego „Bezpieczna droga do szkoły”. Konkurs jest kierowany do uczniów klas trzecich.  Uczniowie z klasy IIIa i IIIb  SP2 brali udział pierwszy raz w tym konkursie, ponieważ jest to pierwszy rocznik klas trzecich w „dwójce”. Uzyskaliśmy „miejsce na podium”. Zdobyliśmy III miejsce wśród szkół Gminy Dębno. Uczniowie do konkursu przygotowywali się bardzo pracowicie.

Poznali znaki drogowe, zasady ruchu pieszych, budowę roweru oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni z pięknymi nagrodami. Wielką atrakcją był sam wyjazd, bo jechaliśmy do Sarbinowa autokarem razem z innymi uczestnikami konkursu. Gospodarze ugościli nas smacznym ciastem i napojami. Na pewno w przyszłym roku skorzystamy z zaproszenia do udziału w kolejnym konkursie.

I. Grzegorczyk, J. Turów

• A przed nami kolejny projekt eTwinning - "Znajdźmy wspólny język… ojczysty"

• Projekt "Znajdźmy wspólny język... ojczysty" skierowany jest do uczniów różnych typów szkół i polega na wykonaniu dowolnej ilości zadań w wyznaczonym terminie.

Przyświecają nam następujące cele:

1. Podkreślenie bogactwa, różnorodności i piękna języka ojczystego.

2. Rozwój umiejętności pracy w grupie, zespole.

3. Rozwijanie umiejętności pisania.

4. Doskonalenie techniki czytania.

5. Rozwijanie uważności i koncentracji uwagi.

6. Uwrażliwienie młodzieży na kulturę słowa.

7. Rozwijanie umiejętności korzystania z narzędzi tik.

8. Przybliżenie historii Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

9. Nawiązywanie współpracy z nauczycielami innych szkół.

Lista szkół uczestniczących w projekcie jest imponująca. Zobaczcie.

Link znajduje się TUTAJ.

Zapraszam do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.