• LEKCJA BALETU

• We wtorek 05.04.2022 roku klasy pierwsze mogły w nietypowy sposób spędzić dzień. Otóż dzieci w tym dniu mogły oglądnąć przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów”. Po raz pierwszy uczniowie zetknęli się z baletem i to w niecodziennym wykonaniu.

Aktorami bowiem były dzieci z Akademii Tańca i Baletu FRU w Gorzowie. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem przedstawienia, podziwiali umiejętności małych artystów. Wycieczka była dla dzieci ciekawa i dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Każdy z uczestników tego wydarzenia otrzymał voucher na bezpłatną lekcję próbną baletu, kto wie może narodzi się wśród naszych uczniów gwiazda baletu.

R. Rawlik, M. Jokiel

• SUKCESY UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

• Jakub Zornig uczeń klasy 5 b osiąga wysokie wyniki w tenisie stołowym. Dnia 6 lutego zdobył 2 miejsce w mistrzostwach Dębna w kategorii do lat 17.

W lutym w szkolnych zawodach osiągnął 1 miejsce, natomiast 03.04.2022 r. w Stępnicy awansował na mistrzostwa Polski w kategorii młodzików. Gratulujemy Kuba i życzymy dalszych sukcesów.
            Martyna Kalicka

• DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR

• 1 kwietnia 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Szalonych Fryzur. Uczniowie puścili wodze fantazji, poćwiczyli kunsztowne upięcia włosów i zaprezentowali swoje uczesanie społeczności szkolnej. Nie bali się eksperymentować na głowie, biorąc aktywny udział w jednodniowej metamorfozie.

Uczniowie z klasy 5a i 5b  spotkali się z panią Patrycją Lizak, która opowiedziała o tajnikach pracy w zawodzie fryzjera, podpowiedziała, jak dbać o swoje włosy oraz uczesała ochotników na Dzień szalonych Fryzur. Warto podkreślić, że fryzjer, zwany teraz coraz częściej stylistą fryzur, jest osobą, która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z życzeniem klienta. W pierwszej kolejności doradza wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy klienta i jego kolorystyki lub proponuje odpowiednie modyfikacje, czyli zmiany. Fryzjer zajmuje się również tworzeniem fryzur okolicznościowych, to znaczy takich, które są robione na specjalne okazje, Taką okazją jest Dzień Szalonych Fryzur, w którym po raz drugi bierzemy udział. Pani Patrycja pochwaliła misterne uczesania i upięcia  wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i ich najbliższych.  Zauważyła, jaki potencjał w nich drzemie. W tym dniu dobry humor nas nie opuszczał, a w szkole było gwarnie i kolorowo.

Zapraszamy na Dzień Szalonych Fryzur za rok.