• ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW

• Serdecznie zapraszam na poniedziałkowy webinar dla rodziców pt. Radzenie sobie ze stresem - umiejętności samoregulacji", który poprowadzi Pani Aneta Filipowska.

Widzimy się w najbliższy poniedziałek 04 kwietnia 2022 o godzinie 19:00 i spędzimy ze sobą czas do 19:45.

Link do spotkania znajdziecie tutaj: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com.

• WIEM, DZIAŁAM, WSPÓŁPRACUJĘ

• Wydawanie  naszego szkolnego  miesięcznika wpisuje się w cztery filary UNESCO:
            1. Uczyć się, aby wiedzieć.
            2. Uczyć się, aby działać.
            3. Uczyć się, aby być.
            4. Uczyć się, aby żyć wspólnie z innymi.

Drogi Uczniu/ Droga Uczennico! Jeśli chcesz wiedzieć, działać, współpracować z innymi, to dobrze trafiłeś/-aś. Możesz zrealizować swoje cele w naszym zespole- w redakcji “Arkadii”.

Zapraszamy do współpracy i lektury kolejnego numeru szkolnej gazety.

Szkola-Podstawowa-nr-2-im_marzec-2022.pdf​​​​​​​

• MAM TALENT 2022 - PODSUMOWANIE

• W naszej szkole 30 marca był szczęśliwym dniem dla wszystkich utalentowanych dzieci. W konkursie „Mam talent” zaprezentowali się tancerze, piłkarze, recytatorzy, piosenkarze, muzycy i układacze kostek Rubika. Każdy występ wzbudził ogromny aplauz publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami.

O radosną, zabawową atmosferę zadbały Hania Taracińska i Hania Wiktowska, które brawurowo poprowadziły zabawy taneczne i zaprezentowały się w ciekawym repertuarze muzycznym.
            A oto wyniki konkursu:
            Kategoria klas 1
            I miejsce Kajetana Chomicz
            II miejsce Sophie Rosler
            III miejsce Martyna Dembicka
            Wyróżnienie Lena Gnypowicz
            Kategoria klas 2
            I miejsce Natalia Cygan
            II miejsce Dominik Taraciński
            III miejsce Maksymilian Psiuk
            Wyróżnienie Aleksandra Bałko, Hanna Korczak,
            Kategoria klas 3
            I miejsce Maria Makulska
            II miejsce Marta Zubala
            III miejsce Mateusz Cygan
            wyróżnienie: Liza Lyska, Wiktoria Poźniak, Malwina Knap, Barbara Buko, Hanna Niparko
            Organizatorki dziękują Panu Damianowi Podstawczukowi za pomoc przy nagłośnieniu imprezy, pani Joannie Rau- dyrektor Dębnowskiego Domu Kultury, pani Monice Piotrowskiej - dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Dębno i pani Edycie Gładysz - dyrektor Szkoły Podstawowej w Cychrach za udział w pracach jury. Radzie Rodziców za wsparcie finansowe. Pracownikom niepedagogicznym za wsparcie w organizacji imprezy.
            Wychowawczynie klas III

• NARADA NA OLIMPIE

• Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5a wcielili się w role bogów i bohaterów mitologicznych. Zadbali o swój wizerunek, przywiązując dużą wagę do kostiumów i rekwizytów. W różnych źródłach informacji wyszukali informacje o wybranej postaci, które pomogły w przygotowaniu autoprezentacji. Dzięki tak zorganizowanym zajęciom uczniowie: uczyli się odpowiedzialności za powierzone zadanie, potrafili rozpoznać mit i wskazać jego cechy, opowiadali o wydarzeniach fabuły, przedstawiali własne rozumienie utworu i je uzasadniali, wyrażali własny sąd o postaciach i zdarzeniach, określali wartości ważne dla bohatera, dokonywali odczytania tekstów poprzez przekład intersemiotyczny.

Lekcja minęła bardzo szybko, a uczniowie z entuzjazmem rozpoczęli przygotowania do kolejnych zajęć poszerzających ich wiedzę z zakresu mitologii.

Galeria zdjęć.