• KLASY 4, KOZIOŁKI, ROGALE I PYRY

• Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami Małgorzatą Zalech, Wiolettą Rafałowicz, Katarzyną Kaliściak i panią pedagog Martyną Kalicką wzięli udział w wycieczce do Poznania. Wybraliśmy się na te całodniową wyprawę w ostatni piątek marca pod przewodnictwem pani Katarzyny Szafirowicz z Biura Turystycznego TOM – WOJ.

Zwiedzanie stolicy Wielkopolski rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego oraz Starego Rynku, gdzie przewodnik Tomasz przybliżył nam historię miasta, pokazując najważniejsze zabytki. O godz. 12:00 mogliśmy wraz z licznie przybyłymi turystami obejrzeć „trykające” koziołki. To pamiątka po tym, jak pewnego dnia dwa koziołki, czując zbliżający się ich koniec, uciekły na ratuszową wieżę. Mieliśmy też chwilkę, aby kupić pamiątki. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Pyry. Wzięliśmy udział w warsztatach, upiekliśmy ziemniaczki i poznaliśmy historię tego zwykłego – niezwykłego warzywa. Następnie przeszliśmy do Rogalowego Muzeum, w którym prowadzący pokaz i warsztaty w przezabawny sposób opowiedzieli nam o tajnikach wypiekania rogali świętomarcińskich. Śmiechom nie było końca. Zobaczcie sami w naszej fotorelacji.

K. Kaliściak

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.