• WIELKANOCNE JAJECZKA

• Przed świętami wielkanocnymi uczniowie klasy 4b przygotowali oryginalne ozdoby wielkanocne, które podarują swoim najbliższym. Gipsowe wielkanocne jajeczka pomalowali według własnego pomysłu. Każdy uczeń otrzymał trzy różnorodne figurki w kształcie jajka, które ozdobił wykorzystując własną kreatywność i wyobraźnię.

Uczniowie  doskonalili w ten sposób zdolności manualne, trenowali precyzję oraz integrowali się. Wspólne prace plastyczne wpłynęły pozytywnie na relacje międzyludzkie oraz uczyły uczniów kooperacji.
            Dzięki  zagłębieniom i wybrzuszeniom uczniowie  mogli popuścić wodze fantazji i nie ograniczać swojej wyobraźni. Wspólna aktywność wzmacniała wiarę uczniów we własne siły, pobudzała wyobraźnię i ekspresję, służyła pokonywaniu lęków oraz wprowadzeniu świątecznej atmosfery w rodzinie klasowej. Pomalowana figurka nabrała indywidualnego charakteru i stała się unikatowym upominkiem dla najbliższych.

• „TAJEMNICA MUMII” W KLASACH III

• Seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai było dziś  tematem spotkania czytelniczego w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom” w klasie 3a i 3b.

Liwia Kopaszewska z klasy 3a zaprezentowała swoim rówieśnikom książki z  wyżej wymienionej serii i odczytała fragment. W szkolnej bibliotece jest aż 11 tytułów przygód Lassego i Mai. Zapraszamy do czytania!

Opracowanie: Renata Kunisz

• RENOWACJA GROBÓW ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO W SIEKIERKACH

• W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły z klasy 8 a: Antoni Kwiatkowski, Oliwia Jaworska, Emilia Olejnik, Zuzanna Szymańska, Patryk Grzywacz, Karol Stefanowicz oraz harcerze Zuzia Wiśniewska, Wiktoria Pozniak, Hania Paluch oraz Aleksander Ostapczuk wzięli udział w renowacji grobów żołnierzy Wojska Polskiego w Siekierkach.

Pracy było bardzo dużo, ubrania pobrudzone w farbie, ale również duża satysfakcja z własnej, bezinteresownej pomocy. W pracach towarzyszyłi nam również burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki oraz burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa.

Opiekun:Martyna Kalicka

• WIELKIE POSZUKIWANIA WIELKANOCNYCH JAJEK

• W ostatnim dniu przed świętami uczniowie klas I-III podczas przerw uczestniczyli w poszukiwaniach czekoladowych jajek, które wielkanocny zając zostawił na boisku szkolnym. Zadaniu temu towarzyszyło wiele emocji.

Na twarzach dzieci widać było uśmiech i zadowolenie. Uczestnicy zabawy bardzo pozytywnie odebrali tą akcję. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie tego przedsięwzięcia, a wychowawcom i uczniom za włączenie się w zabawę.

Justyna Bałko, Agnieszka Frątczak